Zobacz cały wątek

Pytanie jest w temacie juz.Więc czy można telefon namierzyć który byl na kartę??Czy można namierzyć telefon przez jakąś z funkcji np,GPRS który jest w telefonie??Czy wogole jest możliwość znalezienia jeszcze tego telefonu??Czy można namierzyc telefon gdy jest wylączony lub ma wsadzoną inną kartę a moja np. zostala wyrzucona a karta nie była brana na umowę np. abonament.??Co do tych pytań to przykladem telefonu jest SE K800i i mial kartę w orangę.
Data: 26 Kwi 2007, 22:01
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 5
Wyświetleń 319

 

Zobacz cały wątek

A ja to wogólę mam nie farta mnie w windzie skurwiel dopadł,nie było szans i K700i poszedł w cholerę i tak niestety K750i dzięki takim sytuacjom większość życia spędzi w domu bo po prostu mi go szkoda,na polko biorę Szajsunga C100 i taki telefon jak nawet stracę to jakoś przeboleje,kiedyś jak kolegom ukradli telefony to poszli to zgłosić(wtedy C65 którego ukradli kosztował 400 jakieś nowy) prawda jest taka że stracili tylko czas,chodzili tam zeznawali pokazywali im zdjęcia i nic,telefonów i tak nie odzyskali,w takiej sytuacji jednie co to namierzyć gnoja i ekipą mu wytłumaczyć... Niestety większość z kradzionych telefonów na drugi dzień albo i wcześniej ma zmienionego IMEI-a i możemy go szukać jak igły w stogu siana. Szkoda że to ubezpieczenie w MPunkcie jest tylko do telefonów które się u nich kupi bo byłbym w stanie dać ta 10 czy 15 złotych na miesiąc i mieć spokój i w dodatku w razie jakiegoś uszkodzenia darmową naprawę.
Data: 2007-05-21, 19:11
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 67
Wyświetleń 6361

Zobacz cały wątek

witam co zrobić gdy:
mam egzekucję komorniczą. próbowałem skontaktować się z wierzycielem ( firma sp z.o.o.) ale pod adresem kontaktowym ich nie ma, telefon infolini 0800..... jest wyłączony, nr stacjonarne nieaktualne, mail nieaktualny, strona www zlikwidowana. w internecie żadnych śladów fimy i danych aktualnych. Powiedziałem o tym komornikowi powiedział że namierzy firmę i da mi kontakt. nie udało mu się namierzyć wierzyciela. Stwierdził tylko że ma kontakt do kancelarii prawniczej która załatwiała temat od strony prawnej ale to nie ważne - jak ujął. Co mam robić jeśli nie można namierzyć wierzyciela? mam płacić? może wierzyciel nie istnieje już? ponadto zależy mi na kontakcie z wierzycielem. papierów żadnych nie podpisałem komornikowi. pomóżcie. Dziękuję.
Data: 2008-11-25, 07:58
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 6
Wyświetleń 106

Zobacz cały wątek

Nie wiem jak jest obecnie ale pół roku temu miałem po kilka razy w dzień i w nocy ,,głupie" telefony na telefon stacjonarny i jak zadzwoniłem do TP.SA to odpowiedzieli mi tak jak pisze @adam749 że muszę mieć nakaz prokuratorski albo zadzwonić na policję.
Zakupiłem na Allegro ,,Caller ID" i teraz mam spokój - widocznie ktoś ze znajomych robił sobie żarty.
Jeszcze może tak być że ktoś ma telefon zastrzeżony i wtedy nie będę wiedzieć kto dzwoni ale w razie czego będzie go łatwiej namierzyć i mam jasny dowód.
Data: 30.08.2008 (So) 17:43
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 8
Wyświetleń 771

Zobacz cały wątek

Rozmawiałem kiedyś z policjantem z sekcji kryminalnej i są w stanie namierzyć telefon, ale wymaga to "żmudnej papierkowej roboty". Gdy sprawa jest bardzo pilna udaje się to znacznie przyspieszyć. Nawet udało im się znaleźć denata, szukali w obszarze w którym po raz ostatni "widziany był przes sieć" jego telefon. Gdy skradziony telefon zostanie włączony z inną kartą u któregokolwiek operatora będzie o tym informacja. Tak namierzony został żartownić, który paraliżował Warszawę jakiś czas temu fałszywymi alarmami bombowymi. Zmieniał karty, ale używał tego samego aparatu.
Nie wiem ile w tym prawdy, ale czytałem, że da się namierzyć telefon, który został wyłączony, ale nadal ma włożoną baterię. Da się go "zdalnie" uruchomić.
Data: 2007-06-15, 11:46
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 108
Wyświetleń 35758

Zobacz cały wątek

telefon można namierzyć po numerze imei i nie ważne jaką ma kartę w środku. po włożeniu nowej karty telefon loguje się do sieci przedstawiając się wszystkimi numerami w tym imei. Potem na podstawie lokalizacji przekaźników wylicza się gdzie dany aparat się znajduje. konieczne do tego jest posiadanie numeru imei. niestety jest to dość pracochłonne i kosztochłonne dlatego musi stać się coś bardzo złego, żeby policjant, prokurator i operator dogadali się i ustalili gdzie znajduje się telefon. przy zgubionym czy skradzionym telefonie nikt nie zajmie sie namierzaniem aparatu po imei no chyba, że będzie to telefon prezydenta albo jakiegoś ministra... i na to są jednak sposoby złodzieje zmieniają numery imei np na same zera i wtedy d..pa. zmiana imei jednak wymaga specjalnego sprzętu dlatego złodziej używa telefonu tylko raz potem kosz albo jakaś giełda.
Data: Pon 28 Sty, 2008
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 8
Wyświetleń 757

Zobacz cały wątek

Cytat: Najtańsze urządzenia GPS to wydatek ok. 300 zł.


Na allegro poniżej 100zł (oczywiście moduł GPS przekazujący dane a nie w pełni funkcjonalny ręczniak).

Ale po co GPS, jak równie dobrze operator może sam namierzyć "telefon" z wystarczającą jak na omawiane zastosowanie dokładnością?

Odnośnie dyskusji Jurmak-Arcy: popieram Jurmaka, że nic nie zastąpi myślenia, a system, w którego niezawdoność człowiek wierzy go tłumi. I też byłbym przeciw gdyby miał być obowiązkowy, ale dlaczego niby miałby być? Jak na razie idziemy w kierunku liberalizacji przepisów, a nie zamordyzmu.
Data: 2008-06-12, 22:30
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 55
Wyświetleń 4249

Zobacz cały wątek

Ostatnio praktykowałem Coś takiego z Erą i plusem, jeśli prokuratura wystosuje stosowne pismo to możliwe jest że otrzyma. Sieci komórkowe mają specjalną sekcję do załatwiania takich zleceń. Tak jak powiedział to Czyżol oni nie mają w tym interesu, ale na szczęście robią zlecenia. Jeszcze jedno, telefon można namierzyć poprzez Imei oraz kartę (numer telefonu) jeśli oczywiście jest aktywny, ale jeśli Prokuratura nie zna ani jednego ani drugiego to raczej nie jest to możliwe . Tak na serio na pewno jeśli telefon jest legalny to powinieneś mieć numer Imei w dokumentach telefonu.
Pozdrawiam.
Data: Pią Cze 10, 2005 1:26 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 70
Wyświetleń 17425

Zobacz cały wątek

Tydzień temu wróciwszy do domu mąż stwierdził, że nie ma telefonu /b.drogiego telefonu/. Nie jest w stanie stwierdzić, czy go zgubił, czy został mu skradziony. Chcieliśmy na własną rękę go odszukać ogłaszając w mediach zaginięcie telefonu, jednak bez rezultatu. Czy po tym czasie i w sytuacji, kiedy nie ma dowodu, że został skradziony możemy zgłosić sprawę Policji - czy przyjmą nasze zgłoszenie? Czy Sieć jest w stanie namierzyć telefon za pomocą numeru IMEI i czy można zablokować w ten sposób telefon? Z góry dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
Data: 2008-09-26, 16:39
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 1
Wyświetleń 70

Zobacz cały wątek

Cytat: Pomysł Rawita jest oki ale też trudno będzie udowodnić, że ktoś kto się zalogował złowił rybę już po rejestracji na forum...Wystarczy porównać datę rejestracji na forum z datą zrobienia foty.

To trzeba by śledztwo robić itd. A jak ktoś zmieni np. format w Photoshopie to pojawi się data modyfikacji pliku a nie zrobienia zdjęcia.
To tak jak z próbą ścigania złodziei telefonów komórkowych. Niby można namierzyć telefon po numerze Imei ale nawet usunięcie SIMlocka potrafi ten numer pochrzanić i nici z pogoni.
Data: Pon Paź 22, 2007 6:43 am
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 583
Wyświetleń 39380

Zobacz cały wątek

Cytat: No sprawdzić mogą:
*Z jakiego numeru osoba dzwoniła
*Z jakiej miejscowości było wykonane połączenie
*Możliwe że mogą zdobyć informacje z jakiego telefonu został wykonany rozmowa, a jeżeli ktoś ma na mixa albo abonament to siedzi:PNo ale można zadzwonić z telefonu bez karty sim (numer alarmowy wchodzi), a poza tym moga namierzyć telefon z dokładnością do kilkunastu metrów nawet jak nie ma w nim kary sim i jest wyłączony...najlepszym wyjściem jest wtedy zniszczenie telefonu lub wyciągnięcie batreii i nieużywanie telefonu przez kilka tygodni...

No ale żeby nie było...to nie ja dzwoniłem
Data: Pon 15 Wrz, 2008
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 14
Wyświetleń 211

Zobacz cały wątek

Nie bardzo wiedziałem jak nazwać temat, ale już tłumacze o co chodzi.
Od 4 dni, codziennie dzwoni do mnie ktoś/coś na telefon stacjonarny. Nie moge namierzyć numeru gdyż dzwoni z zastrzeżonego. Odebrałem dwa razy i za każdym razem leciała jakaś melodyjka (podobna do tych co można usłyszeć na infoliniach np sieci komórkowych kiedy to czeka sie na połaczenie z konsultantem). Co ciekawe, mam aktywna poczte głosową TP i tam jest informacja o tym że ktoś dzwonił, ale w momencie odsłuchiwania nie słychać tej melodyjki tylko jest cisza.
Czy ktoś mógłby mi poradzić co z tym zrobić?
Data: 2007-10-17, 15:59
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 15
Wyświetleń 2839

Zobacz cały wątek

Cytat: Czy da się namierzyć telefon py urzyciu PC i komórki najlepiej jak by chodziłu tu o PTC ERA


Nie chyba ze swoj wlasny podlaczony kablem do tego komputera.

zasiu: Tak, dobrze mowisz. W telefonii GSM stosowane sa numery LAC (obszar przywolan) i CI (sektor BTS'a), i to ich odczytanie daje mozliwosc zlokalizowania (niezbyt dokladnego, ale zawsze) uzytkownika przez operatora sieci GSM i przez niego samego (np. uzywajac netmonitora). Dane te nie sa jednak nigdzie przesylane, wiec nie ma mozliwosci "namierzenia" uzytkownika przez osoby postronne, tymbardziej uzywajac komputera.

zdenek: Tutaj chodzi o lokalizacje w terenie (nawet w odleglosci powiedzmy 100km), nie na terenie swojego ogrodka.
Data: Sro Cze 30, 2004 4:52 am
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 15
Wyświetleń 11201

Zobacz cały wątek

Cytat: Mam pytanie, czy po numerze imei możemy namierzyć telefon gdzie on jest..bo np. został skradziony...?

Cytat: Czy Policja w praktyce stosuje czasem te możliwości techniczne by odnaleźć zkradziony aparat a tym samym przestępcę?


Kiedyś ktoś ukradł mojemu koledze telefon... Na policji od razu był z przekonaniem, że po numerze IMEI można odnaleźć telefon bo była to jedyna szansa Na policji dowiedział się, że nawet nie próbują szukać telefonów po IMEI-u, bo złodzieje z reguły od razu go zmieniają
Data: 2007-05-25, 08:02
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 108
Wyświetleń 35758

Zobacz cały wątek

Cytat: Można wozić komórkę gdzieś schowaną w aucie z wyłączoną wibrą i dzwonkami. Włączyć auto odbieranie. W razie potrzeby będzie podsłuch...
Kupić jakiegoś Tak-Tak'a albo Heyah i płacić za "pseudo-GPS" 100zł co pół roku za doładowanie. Chyba warto jak ktoś ma atrakcyjną furkę...
Policja będzie mogła namierzyć taki telefon - spokojnie.Ktorys z operatorow ma/mial taka usluge, ktora sie nazywala" Gdzie dziecko" . Wysylasz esesmana i po chwili wiesz gdzie akurat znajduje sie Twoja bryka...

Pozdrawiam
Data: Wto Wrz 21, 2004 9:51 am
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 60
Wyświetleń 2138

Zobacz cały wątek

WItam

Poszukuje namiaru na Szrot lub warsztat z częściami używanymi do MB .

Jakiś czas temu dostałem tel. od gości na giełdzie w Słomczynie w temacie tapicerki foteli itp. powidzieli że mają owszem ,ale w warszawie podali mi ulice i telefon ,ale jak to bywa zagubiłem ,z tego co wiem że mniej więcej okolice Żoliborz - Bemowo ,i gdzieś na forum znalazłem coś na ich temat że są spoko że jest tam jakiś koleś co się zna na rzeczy że niby też naprawiają.

Może ktoś kojarzy komórka zaczynała się chyba na sześćset coś tam no niepamietam i niemogę namierzyć ,byłem dziś na Słomczynie ,ale było bardzo mało handlujących częściami i nie spotkałem gości .

Proszę o pomoc z góry dziękuje .

Pozdrawiam
Data: Nie Lip 16, 2006 11:53 am
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 3
Wyświetleń 280

Zobacz cały wątek

Cytat: Mogą cię namierzyć w bardzo prosty sposób nawet jeśli wyjmiesz kartę i baterie ponieważ telefon ma zazwyczaj wbudowana druga baterie która służy do tego żeby nie było trzeba zmieniać daty i godziny po każdym wyciągnięciu karty,dzięki tej baterii również namierzają , a jak sąsiad zgłosi na psy to będzie trochę mniej wesoło


Bzdura.
Przejrzyj schemat dowolnego telefonu i zobacz gdzie ta bateria jest podłączona.
Służy ona tylko i wyłącznie do podtrzymania zegara. Nie zasila ona innych układów telefonu a tym bardziej układów radiowych.
Data: Pon Mar 24, 2008 1:21 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 7
Wyświetleń 2383

Zobacz cały wątek

Mam pytanie co do nawigacji GPS zarówno w tej w telefonach komórkowych jak i tej "mapowej" - samochodowej

W programie google earth - narzędzia - GPS znajduje się cos takiego jak importowanie danych GPS itd.

Zanzaczam iż nieznam się zbyt dokładnie na ww. nawigacji , ale mam pytanie :

PODOBNO każdy odbiornik GSM ma własny "numer" jak imei telefonu albo indywidualny numer nadajników/odbiorników bluetooth-a

Moje pytanie jest następujące : Jak np. mając zainstalowanego GPS-a w samochodzie firmowym śledzi się jego pozycję - jakich programów się używa (jeżeli chciałbym zrobić to za pomocą ww google earth-a to co musze mieć) ??????

Czy znając identyfikator nadajnika(odbiornika ??) GPS telefonu można namierzyć telefon, tak jak konitoruje się (namierza) samochody ??

Jezeli tak, to czy można to zrobić gsy nadajnik gps jest w danym telefonie jest nieuzywany ??
Data: 2009-02-03, 10:26
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 1
Wyświetleń 70

Zobacz cały wątek

zgniatacz
Co do nieprzewidywalności to masz rację, ale zauważ, że w miastach generalnie używa się systemu 1800MHz, który ma dość gęsto rozmieszczone nadajniki. Do tego często używa się map z zaznaczonymi współczynnikami zaludnienia. I teraz, gdy z sygnałów BTS wynika, że możesz być w dwóch - trzech miejscach i nie da sie "sygnałowo" określić dokładnie w którym, to korzysta się z rachunku prawdopodobieństwa - bo wiadomo, że większe prawdopodobieństwo będzie, że jesteś właśnie w hipermarkecie niż np. w parku. Pewnym wyjściem byłoby zablokowanie w telefonie korzystania z systemu GSM1800. BTS'y systemu 900MHz obsługują większy obszar i co za tym idzie trudniej namierzyć telefon.

Możnaby też pomyśleć nad połączeniem dwóch telefonów w taki sposób, aby uzyskać stację przekaźnikową. Jeden łączy się z netem i przekazuje dane do drugiego, który ma połączenie z naszym telefonem, który z kolei współpracuje z komputerem. Przekaźnik wyposażamy w spory akumulator i chowamy np. w autobusie/tramwaju/taxi. Najlepiej jak dwa telefony wchodzące w skład przekaźnika będą innych sieci
Data: Sob Lip 31, 2004 8:03 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 6
Wyświetleń 1000

Zobacz cały wątek

Witam. ja też zdecydowałem się w końcu na S88, mam go od tygodnia. I od razu ode mnie :
minusy:
- bardzo cicho działająca słuchawka, głos osoby z którą rozmawiam jest zdecydowanie za cichy. tragedii nie ma ale za CICHO ! (u też macie takie wrażenie ?)
- mp3 - niestety telefon nie nadaje się za bardzo na odtwarzacz, za dużo wysokich tonów i za CICHO grające słuchawki, może to wina słuchawek dołączonych do telefonu, niestety wejście na słuchawki jest mocno nietypowe (jakieś takie dziwne miniusb) i jak na razie nie udało mi się namierzyć przejściówki na allegro, jak się pojawią na pewno kupię żeby sprawdzić czy z porządnymi słuchawkami będzie lepiej grał.
i to chyba tyle.
MMS i wap udało mi się ręcznie ustawić bez problemu (gdzieś na forum opis dla orange, przerobiłem na swoją ERA i jest ok)

plusy:
- świetny wyświetlacz kolory, ostrość - rewelacja
- wygląd - telefon jest ładny, bardzo podoba mi się jego oszczędna forma
- niezłe plastiki
i w zasadzie cała reszta, z poza tym co napisałem w minusach.
jeszcze jedna uwaga, co uważam za kuriozum (i może potwierdzać moje przypuszczenia co do słuchawek) dźwięk z wbudowanego tylnego głośnika - rewelacja. Jest głośno i wyraźnie.

Co do motywów to też nie udało mi się niczego znaleźć, jakbyście coś namierzyli to dajcie jakieś info.

Aha jeszcze jedna uwaga, wysyłanie smsa jest za bardzo skomplikowane trzeba się przeklikać przez kilka ekranów. Zdziwiło mnie też że naciśnięcie zielnej słuchawki nie działa jak funkcja wyślij, trzeba naciskać Ok. Ale to tylko taka uwaga, kwestia przyzwyczajenie pewnie.

jakby były jakieś pytania będę sie starał pomóc
Data: 2007-03-16, 14:24
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 183
Wyświetleń 29701

Zobacz cały wątek

Teoretycznie technika pozwala namierzyć zgubiony telefon. Nawet jeśli ktoś zmieni kartę SIM, to operator nadal go rozpozna po numerze IMEI. Dokładność namierzenia telefonu w mieście to kilkadziesiąt metrów, poza miastem kilkaset metrów.
Nawet jeszcze mniej, z dokładnością do pokoju- plotka głosi, że istnieją urządzenia udające stację bazową, a telefon musi odpowiedzieć na wezwanie stacji bazowej. Po czasie odpowiedzi można określić odległość. Takie urządzenie było pokazane w filmie "Dzień Niepodległości". Czyli każdy mógłby namierzyć telefon bez wiedzy i zgody operatora i użytkownika.

Praktyka w Polsce wyglada tak, że cud jeśli policja ma komputer (nadal używają maszyn do pisania), a o namierzaniu telefonu można zapomnieć. Chyba że to policja wojewódzka, nie miejska, ale oni takimi błahymi sprawami się nie zajmują. Operator mógłby podać pozycję telefonu, ale musi mieć wniosek sądu lub prokuratury.

Zdaje się że operatorzy blokują telefony po numerze IMEI (kiedyś tak robili), można się do nich zgłosić z dowodem zakupu telefonu i dokumentami zawierającymi IMEI (pudełko, karta gwarancyjna). Szczęśliwy nowy posiadacz mógłby przeprogramować IMEI, ale to nie taka prosta sprawa i nielegalna.
Data: 15.10.2008 (Śr) 16:47
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 17
Wyświetleń 529

Zobacz cały wątek

Mam nadzieję Siga, iż przez sobotę i niedzielę uda mi się Arcy-go namierzyć tam na miejscu. I jeśli nie dane byłoby mi się n nim osobiście spotkać, to chociaż jakieś wieści od kogoś o nim uzyskać. I choć zapewne Osobista niezbyt szczególnie zadowoloną z mojego wyjazdu będzie /rozkopana chata, więc ją z wałkiem na ścianie zastawię/ - pojadę.
Tym bardziej, że coraz bardziej zdziwiony jestem i coraz mniej rozumiem tą sytuację...
- wczoraj wieczorem zauważyłem w swojej komóreczce, iż mój SMS do Arcy-go dotarł, bo operator mi to potwierdził. Wniosek - włączony telefon, więc i zapewne tekst przeczytany o tym, iż martwimy się o niego i o forum. Więc nawet jeśli wcześniej się zagapił, to teraz już sytuację zna.
- ok. 2130 kilkakrotnie wykręcałem numer komórki - włączona była, jako iż sygnał słyszałem, jednak nawet jednego słówka słuchaweczka nie chciała mi wyszeptać.
- kilkakrotnie próbowałem jeszcze dzisiaj, jednak znajomy mi już głosik automatycznej panienki zmysłowo mi szeptał: "Wzywany abonent jest poza zasięgiem..."...

Jednak mimo tego, też uważam jak Bosy, aby na razie wstrzymać się od "gdybania".

Pozdrawiam ciepło.
Data: 2008-08-21, 12:20
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 260
Wyświetleń 8878

Zobacz cały wątek

Cytat: A tam mu więcej nie powiedzą aniżeli tutaj.


Niestety się mylisz
Ale to nie moja sprawa
Dodam tylko tyle że to co piszecie jest gó... warte.
Ograniczeniem prędkości nie jest program tylko łącze
Każdy program p2p jeżeli się dobrze skonfiguruje to będzie wyciągał maks łącza -- i czy to jest emule czy beatshare czy torrent
Torrent nie ma oficjalnie DL:UL 1:1 -- to zależy od trackera
Poza tym Torrent ostatnio jest pierwszym p2p na który RIAA i inne organizacje antypirackie robią nagonkę, ponieważ na Torrencie najłatwiej namierzyć IP

Emule jest na początku wolne ale po 3-4 dobach jak się rozbuja to śmiga, jeżeli oczywiście ma się dobrze skonfigurowane.
Itd itp
A wirusy można na wszystkim wyłapać

Ale nie ważne co napisałem.
Skoro kolega napisał że tam nic więcej nie powiedzą to oki
Ale zauważ taką sytuacje.
To jest forum dotyczące telefonu SE. Jeżeli są fora dotyczące emule to siedzą tam ludzie co mają o tym pojęcie, tak jak tu siedzą tacy co mają pojęcia o SE
To tak jakbym wszedł na forum dotyczącym np WIN czy PIWA i sie zapytał jaki telefon mi polecacie czy mam problem z fonem z tym i z tym.

Więc troszkę też proszę o wyrozumiałość - nikt nie jest alfą i omegą
Data: Sob 17 Gru, 2005
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 26
Wyświetleń 713

Zobacz cały wątek

Cytat: ... da sie ja namierzyc nawet jak ktos nie mam w niej karty sim ??


pewnie, że się da (czytaj: namierzono pewnych panów jak na którymś tam piętrze jakiegoś hotelu sobie gaworzyli i się spotkali to było wiadomo o której jak gdzie i pewnie jeszcze operator ustalił jaką tapetę każdy z nich miał)

Tylko, że tu była "sprawa wagi państwowej" i namierzyli telefony zanim trzeba było je namierzyć

Co do szukania telefonu skradzionego to zapomnij o tym, że ktoś będzie się bawił w to.

Miałem już z takim "szukaniem" do czynienia.

Dałem policji biling, na którym był numer telefonu, na który złodziej dzwonił no ale niestety nie potrafili nawet ustalić kto jest właścicielem... żenada....

Telefon Twój może sie znaleźć przez przypadek jeśli jakiegoś menela sprawdzą i akurat będzie miał takowy telefon to jest szansa że go odzyskasz (tak moja kuzynka odzyskała telefon o którym już zapomniała) Ja swojego nie odzyskałem...

Jeśli podałeś na miliciajty kradzież i do operatora poszedłeś o blokadę IMEI to złodziejowi przeważnie nie opłaca się bawić w zmianę IMEI - serwisy zazwyczaj a raczej na 100% tego nie robią z uwagi na kłopoty. Chyba że ma znajomego kogoś w serwisie to co innego.

Podsumowując - możesz zapomnieć że miałes telefon...
Data: 2008-03-31, 17:46
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 9
Wyświetleń 1948

Zobacz cały wątek

Witam.
Jako, że to mój pierwszy wpis na forum chciałem się najpierw przywitać ze wszystkimi Takoż witam wszystkich
A wracając do tematu wpisu. Otóż chciałbym nabyć jakiegoś smrtphone do 2000 - 2500 zł. Po przeprowadzeniu poszukiwań w sieci trafiłem na HTC TyTN II (Kaiser). Jednak po przeczytaniu stwierdziłem, że nie jest on chyba jednak aż tak fajny. Główny minus to kiepski GPS.
Napiszę więc może czego oczekuję po takim telefono-palmtopie

1. Oczywiście funkcje telefonu.
2. WiFi - ważne dla mnie.
3. GPS - też dość istotny bajer.
4. Nie potrzebuję ani muzyki ani filmów.
5. Nie potrzebuję jakiegoś superhiper aparatu fotograficznego.
6. Przydatny będzie dyktafon.
7. System operacyjny - i tutaj za bardzo się nie znam niestety. Słyszałem, że Windowsy są lepsze bo szybsze i więcej oprogramowania na to jest. Otwarty jestem na wszelkie alternatywy.
8. Bateria - wiadomo im dłużej trzyma tym lepiej
9. Dotykowy ekran.
10. Klaiwtura jak w Kaiser

Taki telefon ma być raczej mini laptopem, na którym można od biedy sprawdzić pocztę w kryzysowych sytuacjach, czy zainstalować jakieś oprogramowanie do administrowania kompami zdalnie (nie wiem czy takie coś w ogóle istnieje), jednak ważna jest możliwość sprawdzenia maili czy stron www, czy to przez wifi czy za pomocą sieci komórkowej. GPS to tak bardziej dla bajeru, ale jak już ma być to musi działać, a nie tak jak w TyTN II, że w budynku nie jest w stanie namierzyć satelity. No i solidność wykonania.

Znajdę takie coś?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Pozdrawiam
Data: 2007-12-30, 18:00
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 7
Wyświetleń 835

Zobacz cały wątek

Namierzyć telefon komórkowy jest sotunkowo prosto (dla osoby, co ma o tym pojęcie) i wie mniejwięcej gdzie dany telefon się znajduje. np. wiem, że mój telefon jest w wawie. Wystarczą 2 a najlepiej 3 odbiorniki, które zgarną sygnał wysyłany przez ten aparat (najtrudniejsze w tym jest wyizolowanie tego jednego sygnału spośród milionów innych, ale i na to są sztuczki) coś takiego nazywa się triangulacja.
Jest dość dokładna (z dobrym komputerem nawet do kilku metrów można obliczyć), lecz jej minusem jest stosunkowo krótki zasięg.

Jeśli sprawa tyczy się całej polski to sprawa jest bardziej skomplikowana, ale też da się zrobić bez większych kosztów (bez wysyłania samolotów itd :P). trzeba działać kilkustopniowo. Najpierw namierzyć dzięki antenom operatorów gdzie telefon znajduje się w Polsce a następnie wysłać w ten rejon kilka samochodów, które będą próbowały namierzyć dokładnie telefon. Dalej można postępować tak jak wyżej.

Co do zablokowania telefonu. Jest to wykonalne, ale to już wyższa szkoła jazdy. Trza znać pasmo, na jakim operuje dany operator (operatora, którego w danej chwili karta jest aktywna w telefonie) oraz znać odpowiedni kod, którego zdobycie na pewno nie jest proste.
Po wykonaniu tych dwóch rzeczy trzeba namierzyć sygnał i wysłać do danego aparatu kod blokujący telefon.

Więc jeśli się nie szkolisz na tajnego agenta dla USA albo mniemasz kilku baniek pod łóżkiem to raczej nie da rady tego zrobić. Ani legalnie ani nielegalnie.
Data: 09.04.2004, 23:58:23
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 25
Wyświetleń 28884

Zobacz cały wątek

Witam, wkrótce mam otrzymac słuzbowy telefon, z sieci ERA, w zwiazku z tym mam kilka pytań co do technicznej mozliwości kontrolowania gdzie w tej chwili jest pracownik? Wiem ze istnieje usługa RADAR, dzieki której mozna namierzyć gdzie ktoś jest, ale podobno wymaga to kazdorazowego zaakaceptowania wysłanego zapytania przez użytkownika gdzie jest użytkownik aparatu teraz, ale czy istnieje inna forma, gdzie klient sieci, majacy powiedzmy 65 numerów w niej ma możliwość po wysłaniu zapytania netem do sieci otrzymac on-line odpowiedz o miejsce, lokalizacje w tej chwili konkretnego numeru kom, sledzenia na mionitorze poruszania sie itp wszytko on-line? Jak to wygląda technicznie czy np użytkownik, wpisujac jakis kod jest w stanie potwierdzić swe obawy? w koncu czy można jakoś pokrzyżować te działania np stosujac jakis archaiczny aprat w stylu Alcatel sprzed 8 lat, który był w GSM 900 tylko, niewiem, nie przychodzi mi nic do głowy aby nie dać szans swemu pracodawcy na totalna inwigilację, zna ktoś jakies spososby???
pozdrawiam
Data: 2007-10-06, 20:32
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 17
Wyświetleń 5641

Zobacz cały wątek

ale na szczęście nie udało im się .
Od kilku miesięcy bujam się ojca 140-tką .
Byłem w Szczecinie na "nowej starówce " i zostawiłem tam autko na dobre pół godziny .
Wracam , otwieram auto pilotem , jak by nigdy nic , wkładam kluczyk do stacyjki ale coś ciężko wchodzi . Chcę włączyć zapłon - nie mogę .
Coś nie tak - myśle sobie awaria .
Telefon do Mojsiuka - mówie w czym rzecz i proszę by przysłali serwis ale oni przysłali jakiegoś gostka od stacyjek ( jakaś firma na F - nie chce mi się schodzić po wizytówkę ) , który przyjechał i od razu mówi , że to włam .
Uszkodzona klamka od kierowcy ( wyrwana uszczelka pod klamką - tak otworzyli drzwi ) , połamana stacyjka i co zauważyłem sam połamana osłona fotela w miejscu , gdzie jest przycisk od pompowania .
Od razu zrobiło mi się gorąco ale ucieszyłem się , że nie udało im się ukraść samochodu .
Musieli mnie namierzyć wcześniej ale sam nie wiem kiedy .
Swoją drogą powinni ucinać ręce nawet za próbę kradzieży .
Za zamontowanie stacyjki zapłaciłem 650 zł .
Mam jednak nauczkę , że trzeba bardziej uważać ,że nawet na stare s-ki znajdą się amatorzy .

Może jakaś bomba zamiast alarmu ?

Teraz dopiero puszczają mi nerwy ale ciągle myśle , co by było gdyby , ehh złodziejski kraj
Data: Czw Lip 29, 2004 10:24 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 27
Wyświetleń 798

Zobacz cały wątek

Rzucę trochę światła na to. A konkretniej na to co mówią rzecznicy prasowi.
Nie wiem jak teraz, ale nieco wcześniej nikt z operatorów nie przyznałby się, że mogą namierzyć telefon komórkowy. A sprawa jest bagatelnie prosta: co krótki okres czasu Wasz telefon wysyła krótki sygnał do sieci "jestem". Jesteście na ogół w zasięgu kilku nadajników -> więc telefon znajduje się w strefie nakładania się zasięgów wspomnianych stacji bazowych. Precyzja jeśli dobrze pamiętam kilkaset metrów. Kto nie wierzy niech pomyśli nad usługą typu 'radar', 'gdzie jestem', 'najbliższy bankomat' czy zwykła lokalizacja gdzie telefon pokazuje Ci np Grodzisk Mazowiecki a w miastach nawet dzielnice.
Ale wracając do tematu. Kwestia odzyskiwania starych smsow....to znaczy starych zapisów. Nobo niby jak chcą odzyskać coś czego nie zapisali? Otóz lepszym dowodem w sprawie jest... zapis smsa u operatora. Nie znam tylko podstaw prawnych aby organ mógł dostać tenże zapis. Jest on przechowywany jeden tydzień. Czyli jeżeli ktoś Was załatwi, to na serwerach operatora jest Wasz sms... a tego zedytowanego nie ma.
Przydałby się także ekspert, który mógłby zbadać czy dane na karcie zostały edytowane, ale nie wiem czy mamy w kraju wykwalifikowanych do tego ludzi.
Pozdrawiam
Data: Pon Maj 22, 2006 7:28 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 33
Wyświetleń 8390

Zobacz cały wątek

Znając policję, to gówno zdziałają

Na policje mam niezły sposób

mam długie włosy w dzień wyjazdu ogolę je na łyso i myślę zamiast okularów soczewki też wziąć będzie im ciężej poznać Tak srajtaśme mam zamiar wziąć.

Ładowarki nie wezmę, telefon będe włonczał wyłączznie jak będę chciał skorzystać, dlatego pytanie czy mogą mnie namierzyć ? Poprzez korzystanie z telefonu?
Data: 24 Maj 2008, 20:19
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 73
Wyświetleń 1569

Zobacz cały wątek

Zadziała, bo masz zsynchronizowaną linie telefoniczną. Limit sciągniętych danych będziesz miał taki sam, jak koleś, któremy właśnie "kradniesz" neta. Konsekwensje są takie, że można Cię namierzyć w łatwy sposób, bo przykładowo 2 kompy logują się do jednego profilu na serwerze autoryzacyjnym neostrady. Testowałem to z qmplem przez jakiś czas i po kilku dniach był telefon od tp, że ktoś łączy się do mojego konta i najlepiej zmienić hasło do neo.
Data: Sob Lis 18, 2006 7:15 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 9
Wyświetleń 666

Zobacz cały wątek

Teoretycznie tak, można namierzyć. Jednak w tej sprawie prokuratura raczej nie wyda nakazu sądowego, aby operator pomógł namierzyć ten telefon. Dlatego świadkowie to moim zdaniem bardziej pewna i mimo wszystko szybsza metoda.
Data: Wto Mar 21, 2006 7:35 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 14
Wyświetleń 1387

Zobacz cały wątek

Z tego co mi wiadomo to nie da się namierzyć samego telefonu. W telefonie musi być karta sim (ta poszukiwana). Telefon po IMEI mozna znaleźć przypadkowo podczas np. rewizji jakiegoś tam zlodziejaszka, a więc trzeba mieć szczęście. Być może się mylę, ale coś takiego odbywało sie w 2005r w mojej okolicy. To było ponad rok temu. Nie znam wszystkich szczegółów. Być może technika posunęła sie do tego że jest to teraz możliwe.
Data: Sro 03 Sty, 2007
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 29
Wyświetleń 3274

Zobacz cały wątek

Karty nie dostajesz nowej - tylko jej zastępczą kopię. Skradziona karta jest w tym momencie bezużyteczna.

A że aparatu Ci nie zwrócą? Nie ma instytucji charytatywnych.

Tylko właśnie myślę o tym czy mogliby namierzyć telefon gdy jest na kartę w orange??Czy wogóle jest taka możliwość??Wątpię.
Ale tak w ogóle to ja głupek techniczno-informatyczny jestem i GSM to ostatni dział w jakim powinnam się wypowiadać
Data: 26 Kwi 2007, 22:14
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 5
Wyświetleń 319

Zobacz cały wątek

Cytat:Ładowarki nie wezmę, telefon będe włonczał wyłączznie jak będę chciał skorzystać, dlatego pytanie czy mogą mnie namierzyć ? Poprzez korzystanie z telefonu?


Oczywiście, że mogą poprzez korzystanie.

A parasol to po co Ci? Masz zamiar trzymać go w czasie jazdy nad głową i łapać równowagę?
Szerokiej drogi!
Data: 24 Maj 2008, 21:26
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 73
Wyświetleń 1569

Zobacz cały wątek

1. Może
2. Mogą sprawdzić, ba nawet nie wiem czy na fakturze od TP nie ma który się doładowywało...
3. Oczywiście że mogą zablokować. A jak doładowujesz Orange to jednym kliknięciem... tp i Orange to jedno
4. Każdy telefon można namierzyć z dokładnością IMHO zazwyczaj kilometrów/setek metrów... Zależy od położenia telefonu...
5. Coś mi się wydaje że ktoś tu okrada sąsiada...
Data: Pią Mar 02, 2007 1:11 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 7
Wyświetleń 2383

Zobacz cały wątek

karta zainstalowana OK (ikona tray OK - wiem ze jak z karta jest problem to ikonka jest czerwona; u mnie jest biała a wiec urzadzenie jest gotowe - po polaczeniu z jakims urzadzeniem ikonka robi sie zielona).

podejrzewam raczej telefon - wiem że np. zeby sparować ten telefon z palmtopem hp2210 to trzeba najpierw wgrać do iPAQ'a upgrade bluetootha.
Niestety nie moge nigdzie namierzyć update'u do telefonu (względnie Toshiby).
Data: 18.07.2005 (Pn) 15:47
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 6
Wyświetleń 340

Zobacz cały wątek

Cytat:a co z policją?czy jest mozliwosc zeby namierzyli gdzie znajduje się ten telefon?


niestety nie.
jeżeli zadzwonisz na policję to tylko spiszą nr. imei i jezeli ktoś by oddał taki telefon (uczciwy znalazca) to by wiedzieli komu oddać (chyba ;p)

niesttey nie mogą namierzyć telefonu.
najlepiej idź na policję to się wszystkiego od nich dowiesz ;s
Data: 14.08.2006 (Pn) 14:07
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 24
Wyświetleń 811

Zobacz cały wątek

Cytat:Namierzyć to raczej nie, ale jeśli nie masz zmienionego numeru IMEI, a kradzież, tudzież utrata w/w telefonu została zgłoszona, to może się zdarzyć, że telefon po prostu zostanie zablokowany i tym samym będzie niezdatny do użytku.A jak można ten nr imei zmienić ? Jest to możliwe ?
Data: 18.07.2007 (Śr) 21:02
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 7
Wyświetleń 454

Zobacz cały wątek

Namierzyć to raczej nie, ale jeśli nie masz zmienionego numeru IMEI, a kradzież, tudzież utrata w/w telefonu została zgłoszona, to może się zdarzyć, że telefon po prostu zostanie zablokowany i tym samym będzie niezdatny do użytku.
Data: 18.07.2007 (Śr) 19:31
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 7
Wyświetleń 454

Zobacz cały wątek

telefon da się namierzyć po numerze IMEI tylko operatorom się nie chce ruszyć zadka... uczciwie byłoby oddać... bo komuś smutno.. wiem bo mój chcieli namierzac po kradzieży.. tylko że ja miałem w nim w książce teleadresowej zdjęcia i adresy i szybciutko pobiegłem do salonu zablokowac miałem na abonament ale na pre-paid tez można bloknąć jak ma sie dokumenty jak nie oddasz to jesteś złodziej proste ;ppp
Data: 21.09.2008 (N) 10:39
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 19
Wyświetleń 859

Zobacz cały wątek

Mogą cię namierzyć w bardzo prosty sposób nawet jeśli wyjmiesz kartę i baterie ponieważ telefon ma zazwyczaj wbudowana druga baterie która służy do tego żeby nie było trzeba zmieniać daty i godziny po każdym wyciągnięciu karty,dzięki tej baterii również namierzają , a jak sąsiad zgłosi na psy to będzie trochę mniej wesoło
Data: Nie Mar 23, 2008 12:27 am
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 7
Wyświetleń 2383

Zobacz cały wątek

potrzebuję fachowej pomocy z okolic trójmiasta-bo nie jestem w stanie pojąć tych wszystkich czynności-dla was specjalistów oczywistych-jak mam namierzyć telefon po IMEI.skoro może operator to inni rozumiem też?
Data: Pon Paź 23, 2006 9:26 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 8
Wyświetleń 1786
Cytat: policja w postepowaniu przygotowawczym ma bardzo duze mozliwosci w kwesti uzyskania informacji zwiazanych z naszymi telefonami.Możliwości mają, ale chęci brak.

Mi jak ukradli telefon to jeszcze przez 2 dni był włączony. Bez problemu dałoby się go namierzyć, ale oczywiście "niska szkodliwość społeczna" nie predysponuje policjantów do podjęcia akcji.

Zobacz cały wątek

Witam.
Czy ja mogę namierzyć moim telefonem telefon np. kolegi przez BLUETOOTH? Czy jest taka możliwość. Ja mam tel SE K750i i tam jest taki program "Remote Control" i mi mówił kolega że tym programem można to zrobić!
Data: 08.04.2007 (N) 21:00
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 3
Wyświetleń 546

Zobacz cały wątek

No wlaśnie.Kartę Deaktywujesz dostajesz nową.Ale komy brak...
Co o tym myślisz?

[ Dodano: Czw Kwi 26, 2007 16:11 ]
Tylko właśnie myślę o tym czy mogliby namierzyć telefon gdy jest na kartę w orange??Czy wogóle jest taka możliwość??
Data: 26 Kwi 2007, 22:11
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 5
Wyświetleń 319

Zobacz cały wątek

Cytat:
"Wyłaczony" telefon można zdalnie włączyć Więc czemu nie namierzyć.
Zapobiega temu jedynie


To tzw. wyłączenie jest odpowiednikiem stanu czuwania w większości innego sprzętu elektronicznego.
Data: Wto Maj 23, 2006 7:37 am
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 33
Wyświetleń 8390

Zobacz cały wątek

Dzisiaj niedawno napadli mojego brata i zabrali mu komurkę
w jaki sposób można namierzyć telefon?
czy jest jakaś strona internetowa z taką usługą ,jeszcze jedno telefon ma GPS

nie wiedziałem do jakiego działu to wrzucić sorry
Proszę o pomoc

//temat zmieniony- dop. Paweł
Data: 17.02.2005 - 21:56
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 7
Wyświetleń 1252

Zobacz cały wątek

Cytat: policja w postepowaniu przygotowawczym ma bardzo duze mozliwosci w kwesti uzyskania informacji zwiazanych z naszymi telefonami.Możliwości mają, ale chęci brak.

Mi jak ukradli telefon to jeszcze przez 2 dni był włączony. Bez problemu dałoby się go namierzyć, ale oczywiście "niska szkodliwość społeczna" nie predysponuje policjantów do podjęcia akcji.
Data: 2006-12-31, 09:51
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 23
Wyświetleń 8163

Zobacz cały wątek

Hmm, a jakby tak ukryć i na stałe podłączyć w samochodzie jakiś stary telefon komórkowy ?. Powszechnie wiadomo, że telefon można w bardzo krótkim czasie namierzyć, pomogłoby to chyba w razie kradzierzy pojazdu.
Data: 2008-03-22, 05:52
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 77
Wyświetleń 3259

Zobacz cały wątek

jeśli można namierzyc tylko włączony z kartą a gość nabija rachunki to warto zablokować połączenia wychodzace u operatora (tak jak się to robi dziciom) i liczyć że może jakoś da sie namierzyć telefon....
Data: Pon Cze 12, 2006 7:33 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 23
Wyświetleń 748
Podpytujesz się jakbyś miał trefny telefon ;-)

Mogą Cię namierzyć na wyraźne żądanie (chyba) pokrzywdzonego lub prokuratury czy sądu.

Zmień IMEI i po kłopocie. Najlepszych info udzielają wyspecjalizowane fora i grupy dyskusyjne.

Zobacz cały wątek

można namierzyć, pod warunkiem, ze tel. wraz z kartą jest włączony, niestety z reguły złodzieje, po przegadaniu kwoty jaką się uda lub od razu wyrzucają kartę... Przerabiałem to na własnej skórze, gdy straciłem telefon...
Data: Pon Cze 12, 2006 6:00 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 23
Wyświetleń 748

Zobacz cały wątek

Można wozić komórkę gdzieś schowaną w aucie z wyłączoną wibrą i dzwonkami. Włączyć auto odbieranie. W razie potrzeby będzie podsłuch...
Kupić jakiegoś Tak-Tak'a albo Heyah i płacić za "pseudo-GPS" 100zł co pół roku za doładowanie. Chyba warto jak ktoś ma atrakcyjną furkę...
Policja będzie mogła namierzyć taki telefon - spokojnie.

Co Wy na to?
Data: Pon Wrz 20, 2004 7:18 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 60
Wyświetleń 2138

Zobacz cały wątek

Cytat:
Poza tym mogą służyć zlokalizowaniu nadajnika z dokładnościa do kilku metrówCytowany fragment dotyczy telefonów komórkowych. Z czystej ciekawości zapytam w jaki sposób można namierzyć telefon z dokładnością do kilku metrów? Domyślam się, że chodzi ci o sytuację gdy w okolicy jest bardzo dużo stacji bazowych (np duże miasto) i obszary pokrywane przez te stacje częściowo się nakładają.
Data: Sro Lut 27, 2008 6:59 am
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 85
Wyświetleń 4900

Zobacz cały wątek

Cytat: a ile to kosz tuje czy za free czy czeba zapłacić mam zgubiony telefon z rozładowanom baterią ale z kartą sim czy da sie włączyc i namierzyć

[ Dodano: 2007-12-30, 15:04 ]
pomocy

nie da się...
Data: 2007-12-30, 15:35
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 108
Wyświetleń 35758

Zobacz cały wątek

a ile to kosz tuje czy za free czy czeba zapłacić mam zgubiony telefon z rozładowanom baterią ale z kartą sim czy da sie włączyc i namierzyć

pomocy

: 2007-12-30, 21:20
chyba to zostawie dla potomnych... toż to Mickiewicz!
Data: 2007-12-30, 15:03
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 108
Wyświetleń 35758

Zobacz cały wątek

Cytat: Nie wiem ile w tym prawdy, ale czytałem, że da się namierzyć telefon, który został wyłączony, ale nadal ma włożoną baterię. Da się go "zdalnie" uruchomić.Też mi jeden profesor z polibudy opowiadał o tym. Nie mniej jednak też sceptycznie do tego podchodzę.
Data: 2007-06-15, 11:57
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 108
Wyświetleń 35758

Zobacz cały wątek

Po pierwsze nie panikuj Telefonik da się odzyskać...

Musisz mieć IMEI do niego wszystkie papiery itp. wtedy mają możliwość zdalnego zablokowania. Ewentualnie mogą namierzyć telefon dzięki tym numerkom. Tyle z mojej strony
Data: 2008-11-01, 23:08
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 8
Wyświetleń 766

Zobacz cały wątek

Cytat: równie dobrze operator może sam namierzyć "telefon" z wystarczającą jak na omawiane zastosowanie dokładnością

Chyba jednak nie . To można robić w miastach , gdzie stacji bazowych na km kw. jest dużo . W terenie takim jak WJM są instalowane w dość sporych odległościach , stąd błąd pomiaru siły sygnału na poszczególnych stacjach bazowych może być spory .
Data: 2008-06-13, 06:31
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 55
Wyświetleń 4249

Zobacz cały wątek

Cytat: Mam pytanko... zgubilam albo skradziono mi telefon...

Cytat: da się go namierzyć?

Cytat: jesli tak to jak?

Cytat: tak jak pisaliscie siec tego nie zrobi policja pewnie tez nie, mniej więcej u kogo można to zrobic i za jaka kase??


Rutkowski pierdzi w pasiaki, więc nikt Ci nie pomoże
Data: Wto Sie 22, 2006 9:37 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 70
Wyświetleń 17425

Zobacz cały wątek

Mam pytanko... zgubilam albo skradziono mi telefon... da się go namierzyć? jesli tak to jak? tak jak pisaliscie siec tego nie zrobi policja pewnie tez nie, mniejwiecej u kogo mozna to zrobic i za jaka kase?? (wiem ze nie wiedomo kto to czyta:P) czekam na odpowiedzi!! piszcie!!
Data: Wto Sie 22, 2006 7:57 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 70
Wyświetleń 17425

Zobacz cały wątek

Cytat: Ej, niby jak Twoim zdaniem całkowicie wyłączony telefon daje znać?"Wyłaczony" telefon można zdalnie włączyć Więc czemu nie namierzyć.

Zapobiega temu jedynie [Bros takich rzeczy lepiej nie pisać - niech pokombinuje - Bartek.
Data: Wto Maj 23, 2006 7:27 am
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 33
Wyświetleń 8390

Zobacz cały wątek

Witam!
Mam pytanie, czy da się namierzyć telefon komórkowy przez jakikolwiek system (może GPS)? Jeżeli już chodzi o szczegóły, bo podejżewam że stare telefony na to nie mają szans... To chodzi mi o konkretny model SAGEM MY X-5
Data: 29.11.2004, 19:09:33
 
Wątek: Zobacz temat
Wyświetleń 59

Zobacz cały wątek

Teraz każdy może namierzyć telefon komórkowy po numerze telefonu. Pamiętajcie o wpisaniu +48.
Przykład: +48612345678

I jak?? Znalazło męża/żonę??

POZDRAWIAM.
P.S Dzięki Wiola
Data: Sro Sie 23, 2006 8:46 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 12
Wyświetleń 2666

Zobacz cały wątek

jak nie wierzycie swojemu partnerowi/partnerce gdzie sie szlaja tu mozna namierzyć telefon komórkowy za pomocą satelity

Podaje sie numer telefonu i za chwile wiemy, gdzie znajduje sie włąsciciel aparatu
Data: Wto Sie 28, 2007 6:40 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 192
Wyświetleń 27143

Zobacz cały wątek

Podpytujesz się jakbyś miał trefny telefon ;-)

Mogą Cię namierzyć na wyraźne żądanie (chyba) pokrzywdzonego lub prokuratury czy sądu.

Zmień IMEI i po kłopocie. Najlepszych info udzielają wyspecjalizowane fora i grupy dyskusyjne.
Data: 09.04.2004, 20:45:56
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 25
Wyświetleń 28884

Zobacz cały wątek

w sobotę ukradli mi moja 6300:( najgorsze jest to że było to na weselu brata mojej dziewczyny...i do tego poszło się jeb... tyle wspólnych zdjęć czy policja jest w stanie namierzyć telefon?? czy tylko poprzez numer i połączenia??
Data: 2008-10-27, 21:37
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 8
Wyświetleń 766

Zobacz cały wątek

Cytat: jak nie wierzycie swojemu partnerowi/partnerce gdzie sie szlaja tu mozna namierzyć telefon komórkowy za pomocą satelity

Podaje sie numer telefonu i za chwile wiemy, gdzie znajduje sie włąsciciel aparatu
myślałam że umrę ze śmiechu
Data: Wto Sie 28, 2007 9:05 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 192
Wyświetleń 27143

Zobacz cały wątek

Cytat:
Policja będzie mogła namierzyć taki telefon - spokojnie.

Co Wy na to?wierzysz w to co napisałeś ??
Data: Pon Wrz 20, 2004 7:48 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 60
Wyświetleń 2138

Zobacz cały wątek

można namierzyć telefon bez problemu - jest usługa Gdziecko w pakiecie domowym idei. wysyła się smsa o treści gdziecko pod dany numer i podaje wtedy dokładną lokalizację drugiego telefonu.
Data: 09.04.2004, 22:58:35
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 25
Wyświetleń 28884

Zobacz cały wątek

Cytat: 4. Każdy telefon można namierzyć z dokładnością IMHO zazwyczaj kilometrów/setek metrów... Zależy od położenia telefonu...

raczej kilku metrow;)
Data: Pią Mar 02, 2007 5:00 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 7
Wyświetleń 2383

Zobacz cały wątek

Witam. Mam pytanko, czy telefon Nokia N81 posiada coś przez co można go namierzyć? Dodam, że telefon nie jest w abonamencie. Proszę o szybką pomoc gdyż skradziono mi ten telefon
Data: 2008-05-25, 18:48
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 4
Wyświetleń 739

Zobacz cały wątek

Ale tak na przyszłość. Policja może namierzyć zgubiony telefon. Mojej koleżance zakosili, a policja go namierzyła
Data: 19.10.2008 (N) 12:44
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 17
Wyświetleń 529

Zobacz cały wątek

Czy da się namierzyć telefon py urzyciu PC i komórki najlepiej jak by chodziłu tu o PTC ERA
Data: Nie Maj 16, 2004 7:39 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 15
Wyświetleń 11201

Zobacz cały wątek

Siema panowie wiem że może naoglądałęm się filmów amerikańskich ale jeśli zginie telefon to jest możliwosć go jakoś namierzyć ???
Data: Pon Sty 23, 2006 11:35 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 2
Wyświetleń 984

Zobacz cały wątek

operator może namierzyć telefon poprzez sam numer IMEI
Data: Czw 14 Gru, 2006
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 2
Wyświetleń 271

Zobacz cały wątek

sam nie wierzyłem że to potrafi namierzyć telefon ... ale teraz jestem jeszcze w szoku.
Data: Czw 18 Sty, 2007
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 3620
Wyświetleń 219760
Czy da się namierzyć telefon py urzyciu PC i komórki najlepiej jak by chodziłu tu o PTC ERA

Zobacz cały wątek

Teraz każdy może namierzyć telefon komórkowy po numerze telefonu. Pamiętajcie o wpisaniu +48.

Przykład: +48612345678
Data: Pon Sie 28, 2006 8:16 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 1971
Wyświetleń 266090

Zobacz cały wątek

Mam pytanie, czy po numerze imei możemy namierzyć telefon gdzie on jest..bo np. został skradziony...?
Data: 2007-03-22, 10:07
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 108
Wyświetleń 35758

Zobacz cały wątek

Zgubiłem telefon `nokie N73`. Co mam robić? Można namierzyć ten telefon ? Musze go odzyskać !
Data: 15.10.2008 (Śr) 15:37
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 17
Wyświetleń 529

Zobacz cały wątek

nie blokuje. muszę telefon znaleźć ! nie mogę go namierzyć ?
Data: 15.10.2008 (Śr) 15:48
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 17
Wyświetleń 529

Zobacz cały wątek

jest sposób by w orange namierzyć telefon ? skąd jest ?
Data: 03.06.2007 (N) 19:26
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 1
Wyświetleń 445