Zobacz cały wątek

Do mojej ręki i oka lepiej pasuje Nikon. Mówię to po wykonaniu kilkuset zdjęć Canonem i po przeglądnięciu setek zdjęć z obu aparatów.
Po tych testach, to jednak wydaje się, że lepszy Canon. Właściwie, to nie wydaje się, to widać gołym okiem. Trudno, jakoś to przeżyję.
I tak rok temu, to nawet nie myślałem o lustrzance, a teraz robię jednym z najnowszych modeli. Zawsze to jakiś postęp.
Z nikonowym pozdrowieniem,
Mireq
Data: Pon Paź 24, 2005 7:03 am
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 94
Wyświetleń 8196

 

Zobacz cały wątek

Skad wiem poprostu kiedys juz widzialem ten numer. A doradzilem blizsze punkty ze wzgledu na model wpisany pod nickiem. Wiem ze nie kazdy punkt potrafi dorobic klucz do najnowszych modeli ale zawsze pracownik Aso jest chetny do dodatkowego zarobku po godzinach i nie bedzie wcale drozej niz w takim zakladzie jak Ty polecasz
Data: 2009-02-16, 23:27
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 4
Wyświetleń 34

Zobacz cały wątek

Naukowców od dawna interesowało, jakim sposobem bez widocznej przyczyny na autostradach tworzą się korki.

Korki są najgorszym koszmarem każdego właściciela samochodu. Drogowcy i policjanci często nie mogą zrozumieć, jak zupełnie przejezdne drogi korkują się, mimo że nic nie powinno blokować płynności ruchu.

Wyobraźmy sobie następującą sytuację: kierowca tira gwałtownie zmienia pas na dwupasmowej drodze. Jadący tuż za nim kierowca gwałtownie hamuje, zwalniając bardziej, niż jest to konieczne. Następne samochody również redukują prędkość, jednak każdy kolejny stoi trochę dłużej lub zwalnia bardziej. Po kilku minutach, kilometr lub dwa dalej ta samochodowa meksykańska fala powoduje, że samochody stają bez jakiejkolwiek wyraźnej przyczyny.

Według matematycznego modelu opracowanego przez badaczy, tak właśnie powstają korki. Naciskając zbyt mocno na hamulec albo po prostu niepotrzebnie zwalniając, możemy stworzyć korek kilka kilometrów za nami. Im więcej samochodów, tym częściej do tego dochodzi.

Należy jednak pamiętać, że model stworzony przez matematyków jest symulacją. W cytowanym przypadku brano pod uwagę głównie drogi szybkiego ruchu, zakładając, że koncentracja pojazdów wynosi 15 na kilometr. Nie wzięto też pod uwagę korków wywoływanych przez inne czynniki, jak wypadki, roboty drogowe czy złą pogodę, kiedy bezpieczniej jest jechać powoli.

Nie przeszkodziło to jednak naukowcom podać recepty na walkę z powstawaniem korków. Okazuje się, że najważniejsze jest dbanie o płynność ruchu. Jeżeli kierowcy nie będą nadmiernie hamować, zator nie powstanie nawet przy dużej liczbie samochodów.

- Nasz model pokazuje, że wystarczy zbyt ostra reakcja jednego kierowcy, by wywołać ogromne opóźnienia - stwierdza zajmujący się projektem dr Gábor Orosz. - To, jak mocno się hamuje, ma duże znaczenie. Jeśli kierowca szybko określi problem i odpowiednio zmniejszy prędkość, ruch uliczny pozostanie płynny.

Obecnie zespół naukowców planuje zastosować swoje odkrycia w systemach elektronicznych najnowszych modeli aut. Miałyby one ostrzegać kierowcę przed nadmiernym, niepotrzebnym hamowaniem.

(Michał Różycki - Polska The Times)
Więcej:
Data: 2007-12-21, 09:57
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 6
Wyświetleń 505

Zobacz cały wątek

Cytat:

Tak być może, ale raczej w stosunku do najnowszych modeli BMW a nie do E36

Cytat: Jak widze 18 nastolatka z blondynką w tatusiowym lanosie który przyśpiesza przy wyprzedzaniu go bo widzi czarną BMW to ale i tak lanoskiemfakt, dosc czeste zjawisko, do tatusiowego lanosa dodalbym kadett'a 1.4 z lpg i wyklejanymi plomieniami
Data: 5 Marzec 2007, 09:07
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 69
Wyświetleń 5608

Zobacz cały wątek

Witam
Do sprzedania komplet oponek jak w opisie-oponki sa nowiuteńkie pochodzą z 2007 roku-na oponki dajemy 36 miesięczny okres gwarancji!!
Jest to jeden z najnowszych modeli Hankokka w tym rozmiarze model Ventus Sport K104 w specyfikacji Y-dodatkowo XL

Link do opisu opon

czekam na ewentualne propozycje cenowe...

Hurtownia opon AD-JU
kontakt:
tel:695692714
gg: 7593628
e-mail: mauser1898@o2pl
Data: 2 Luty 2008, 11:57
 
Wątek: Zobacz temat
Wyświetleń 106

Zobacz cały wątek

Cytat:
A jeśli chodzi o konkretne przykłady, to raczej nie zdecydowałbym się na produkt np. Alcatela czy Motoroli (z wyłączeniem oczywiście najnowszych modeli, z V3 na czele).alcatele nigdy nie byly zaawanasowanymi modelami.. ale jakos srednio i niskopolkowe sa bardzo dobre. ja je bardzo lubie.
a jak dodasz do tego ich cene to tez bija wiele modeli na glowe..

motki nie sa takie zle.. poza tym czesto konkuruja wyposazeniem.
Data: 2005-07-20, 11:58
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 23
Wyświetleń 3285

Zobacz cały wątek

Jako, że jestem zwolennikiem Nokii wszelakiego rodzaju, nie wybrałbym telefonu żadnej innej marki
A jeśli chodzi o konkretne przykłady, to raczej nie zdecydowałbym się na produkt np. Alcatela czy Motoroli (z wyłączeniem oczywiście najnowszych modeli, z V3 na czele).
Data: 2005-07-20, 11:31
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 23
Wyświetleń 3285

Zobacz cały wątek

Cytat: szukam instrukcji w jezyku polskim do lumixa DMC-TZ5

Cytat: a zaglądałeś na www Panasonica?
Zdaje się, że udostępniają instrukcje.


niestety do najnowszych modeli (może nie wszystkich) nie udostępniają.
jest za to do TZ3 - nie sądze, aby jakieś wielkie rewolucje wprowadzili

ale przecież trzeba chcieć poszukać
Data: Pią Lip 18, 2008 10:12 am
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 3
Wyświetleń 1720

Zobacz cały wątek

...Z opisu wynika że jest to jeden z najszybszych modemów ExpresCard... Nie widziałem żadnego postu na jego temat z tego powodu że prawdopodobnie jest to jeden z najnowszych modeli proponowanych przez operatorów do zakupu...
Data: 2007-09-14, 17:41
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 14
Wyświetleń 3579
moze i tak ale na pewno Mercedes nie pokusiłby sie o taka szkarade, wystarczy spojrzeć na linie najnowszych modeli, nie ma szans
Gemballe juz tak mają. Np. jakis tam z najnowszych modeli ma światła od Carrery GT

Zobacz cały wątek

Cytat: jakis tam z najnowszych modeli ma światła od Carrery GT


Gemballa Avalanche GTR 800 EVO-R ma takie i jest niesamowita.
Data: 2008-11-27, 18:31
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 20
Wyświetleń 3994

Zobacz cały wątek

Słuchałam wczoraj TVN meteo - mowili ,ze na Mazurach wiatr miał siłę około 126 km/h ...ale to owszem taki wiatr ładnie na wywija ,ale co wobec tego by się u nas dzialo gdybyśmy mieli do czynienia;

Skala intensywności tornad F - skala Prędkość wiatru(km/h) Kategoria
0- poniżej 116 slabe
1- 117-180
2 - 181-253 silne
3 - 254-332
4- 333-419
5- powyżej 420 gwałtowne

Jeszcze coś o :
Błyskawica kulista. Jest to prawdziwy fenomen wśród wyładowań. Tworzy ją świecąca kula o rozmiarach od piłki tenisowej do piłki futbolowej. Daje jasne światło koloru czerwonego, pomarańczowego, żółtego lub białego, a nawet zielonego. Porusza się w bardzo dziwny sposób. Przy gruncie i w pobliżu pomieszczeń zamkniętych przemieszcza się względnie wolno - z prędkością około 2 mxs-1. Nagle i przypadkowo zmienia kierunki, zdarza się, że na krótki czas nieruchomieje. Często przedostaje się do mieszkań przez otwarte okna i drzwi. Bywa, że wchodzi przewodem kominowym i tą samą drogą opuszcza pomieszczenie, nie wyrządzając większych szkód.
W styczniu 1984 r. ognista kula wleciała do rosyjskiego samolotu pasażerskiego, przeleciała bezgłośnie nad głowami przerażonych pasażerów i wyleciała z drugiej strony samolotu. Odnotowano przypadek przemieszczania się piorunu kulistego we wnętrzu namiotu, kiedy ognista kula kilkakrotnie ocierała się o leżących w śpiworach. Zdarzało się, że błyskawica dotykała bezpośrednio ciała człowieka. Na ogół pozostawiała ślady w postaci poparzeń, lecz czasem nie czyniła żadnych szkód. Chociaż uważa się za mniej niebezpieczną dla człowieka niż pozostałe rodzaje błyskawic, to bywa, że kontakt z nią kończy się tragicznie. Potrafi też eksplodować w pomieszczeniu, niszcząc je zupełnie.
Od ponad 150 lat podejmuje się próby wytłumaczenia niecodziennego zjawiska atmosferycznego. Najczęściej przyjmuje się, że piorun kulisty jest kulą rozżarzonego gazu znajdującego się w ruchu obrotowym, która powstała w przestrzeni między dwoma błyskawicami biegnącymi blisko siebie w przeciwnych kierunkach. Wir podtrzymuje równowaga sił między ciśnieniem zewnętrznym wywieranym przez powietrze i siłą odśrodkową ruchu obrotowego gazów. Równowaga utrzymuje się dopóty, dopóki do środka świecącej kuli gazowej nie przeniknie powietrze z zewnątrz. Gdy to nastąpi, wówczas piorun kulisty rozpada się z hukiem. Według jednego z najnowszych modeli teoretycznych piorun kulisty jest kulą gorącego, zjonizowanego powietrza, które nie może się z niej wydostać, bo jest zamknięte w swoistym magnetycznym węźle i krąży po magnetycznych pętelkach.

...wczoraj też bbyły niezwykła burze

Wiatry w Polsce.
Data: Sro Sie 22, 2007 8:15 am
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 6
Wyświetleń 1519

Zobacz cały wątek

Dzisiaj przed komisariatem na miejscu zarezerwowanym dla radiowozów (koperta) stał jeden z najnowszych modeli BMW serii 7 - to też nieoznakowany radiowóz?
Data: Wto Mar 18, 2008 21:28
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 42
Wyświetleń 4714

Zobacz cały wątek

moze i tak ale na pewno Mercedes nie pokusiłby sie o taka szkarade, wystarczy spojrzeć na linie najnowszych modeli, nie ma szans
Data: 2008-12-04, 11:41
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 4800
Wyświetleń 204109

Zobacz cały wątek

Okarex ja tego telefonu nie bronie ,on mi sie poprostu podoba
Jestes przyzwyczajony do funkcji i zastosowan Symbiana a iPhona nalezy traktowac jako cos nowego,innego i patrzyc na niego z innej perspektywy.
Ten telefon wedlug mnie jest adresowany do grona ludzi ktorzy potrzebuja zadzwonic ,miec w rece cos o specyficznym wygladzie mam nadzieje w przyszlosci bardziej "wypasionego",ludzi ktorzy nie przywiazuja wagi do rewelacyjnego aparatu czy uslug 3G a np: wysylaja i odbieraja poczte elektroniczna i chca miec szybki i nieograniczony dostep do internetu czy You Tube gdzie bez graniczen po nacisnieciu jednej ikony mozna dostac sie do zasobow tej strony
Jest to telefon w ktorym 90% aplikacji poswiecoych jest netowi, pobieraniu i zalaczaniu plikow i poczcie elektronicznej w prawie kazdej postaci z bezposrednim dostepem do stron Y!Mail, Gmail,MAc,AOL,GoogleApollo
Oprocz tego ze wzgedu na pamiec 8GB mozna do niego zapakowac duuuzo Mp3 (iPod) albo zdjec i filmow
Mialem prawie wszystkie telefony Nokii, mam rowniez dostep do najnowszych modeli tej fimy i innych, wlasnie ze ze wzgledu na "inność" tego telelefonu bardzo przypadl mi do gustu i mam nadzieje ze nastepna wersja bedzie jeszcze lepsza
Podoba mi sie jego duzy wyswietlacz i nieogranicyona obsluga dotykowa, prawie zadnych klawiszy i jego predkosc ktorej nie dorowna zaden Symbian
Wydaje mi sie ze jednak w tym telefonie cos jest skoro mowi i pisze o nim caly swiat mimo to ze opinie sa podzielone

Zamiast danych technicznych zalaczam pare cytatow

Serwis iPhoneFreak zamieścił ciekawą informację na temat układu firmy Infineon użytego w iPhonie. Otóż analiza przeprowadzona przez Francuzów wykazała, że układ ten wspiera Flasha, Javę czy też MMSy ale najciekawsze jest to, że układ ten ZAWIERA GPSa, radio FM oraz obsługę 3G! Wszystko to można odblokować programowo i niewykluczone, że pojawi się wraz z kolejnymi wersjami firmware. Być może właśnie wersja europejska otrzyma 3G dzięki właśnie nowej wersji firmware. Na stronie Apple pozwalającej uzyskać 100$ kupon rabatowy widnieje zrzut ekranu z firmware 1.1.1. W ustawieniach widać nową pozycję – International, jest również nowa wersja modemu, kto wie może właśnie 3G....

Nowy produkt Apple iPhone to rozbudowane urządzenie MDA, czyli połączenie telefonu i palmtopa. Oczywiście jak na produkt Apple przystało, ma ono spore możliwości muzyczne. Pamięć flash 8GB, ogromny, 3,5-calowy, dotykowy wyświetlacz o rozdzielczości 320 x 480 z opatentowanym dotykowym systemem sterowania multi-touch. Pozwala on nie tylko na proste wybieranie obiektów na ekranie, ale także - przy pomocy na przykład dwóch palców - regulację powiększenia oglądanego zdjęcia, czy strony WWW. Posiada Wi-Fi, obsługę czterech zakresów, Bluetooth 2.0 i aparat z 2-megapixelową matrycą - to główne atuty iPhone'a. Telefon obsługiwany jest przez specjalnie przystosowaną wersję systemu OS X. Bateria pozwala na 5 godzin rozmów, surfowania po Internecie czy oglądania filmów i do 16 godzin słuchania muzyki. Urządzenie mierzy 115 x 61 x 11,6 mm i waży ok. 135 g.

iPhone oferuje wszystkie funkcje zarządzania i odtwarzania muzyki i filmów, które oferuje iPod. Dodatkowo urządzenie posiada Cover Flow, czyli okładki płyt, które są zapisane w pamięci i można je przeglądać niczym pudełka CD stojące na sklepowych półkach. Przeglądarka okładek uruchamia się automatycznie po przekręceniu supertelefonu do pozycji horyzontalnej. W takim układzie można też oglądać filmy lub zdjęcia, audycje TV i teledyski. Oczywiście bez problemu odtworzymy też inne pliki: podcasty czy wideo strumieniowe nadawane za pośrednictwem przystawki Apple TV (urządzenia pozwalające bezprzewodowo wyświetlać na ekranie telewizora pliki wideo zgromadzone na dysku komputera).

P.S. Mimo wszystko na pierwszym miejscu stawiam Nokie N95
Data: Czw 27 Wrz, 2007
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 31
Wyświetleń 8398

Zobacz cały wątek

DISCOVERY CHANNEL

Broń przyszłości
(ang. Future weapons)

Premiera: w każdą niedzielę od 3 czerwca o godz. 20.00

Nowy fascynująca seria, która wprowadza widzów w tajemniczy świat produkcji broni.

Były żołnierz Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych, Richard Machowicz znany jako: „Mack” wyrusza
na poszukiwanie najdoskonalszej broni na świecie. W swojej podróży przemierza Amerykę i Europę tropiąc najnowsze i najskuteczniejsze ze znanych systemów obronnych. Dzięki listowi polecającemu od Discovery Channel zabiera widzów do tajnych, chronionych baz militarnych oraz instytutów naukowych, do których w innym wypadku nie miałby prawa wstępu. Poznamy osiągnięcia naukowe i technologiczne związane z produkcją najnowszych modeli broni. Mack spotka się także z osobami, które dbają o rozwój systemów obronnych –
z czołowymi naukowcami oraz inżynierami, którzy pracują nad tworzeniem najdoskonalszych narzędzi walki.

Dzięki rozmowom ze specjalistami z dziedziny projektowania broni oraz rozwoju technologii obronnych pokażemy widzom, jak naukowcy oraz inżynierowie wychodzą naprzeciw współczesnym potrzebom militarnym i zarazem stwarzają siłom zbrojnym nowe możliwości walki.

Mack będzie testował nowoczesną broń strzelając ze wszystkiego, co znajdzie się w zasięgu jego ręki – począwszy od broni używanej przez Armie Stanów Zjednoczonych, na futurystycznych laserach kończąc. Dzięki programowi „Broń przyszłości” poznamy kilka sensacyjnych informacji, m.in. będziemy świadkami testów broni, której nie tylko nikt do tej pory nie używał, ani nawet o niej nie słyszał. Mack będzie podróżował po całym świecie, oglądając i testując systemy broni w Wielkiej Brytanii, Szwecji, Rosji, Niemczech, Francji, Włoszech oraz USA.

„Broń przyszłości” to solidna porcji ciekawych informacji, dreszcz emocji i rozrywka na najlepszym poziomie.

Emisja poszczególnych odcinków:

Broń przyszłości: Inteligentna broń
Armia amerykańska testuje nowy rodzaj pocisku, który trafia w cel oddalony o 40 kilometrów, z dokładnością do 10 metrów. Ponadto, wszystko o nowoczesnym śmigłowcu Apache Longbow.
Premiera: niedziela, 3 czerwca, godz. 20.00

Broń przyszłości: Siła uderzenia
Nowoczesna broń ma coraz większą siłę rażenia. Przyjrzyjmy się jak działa wyrzutnia rakietowa, której siła niszczenia równa jest broni atomowej.
Premiera: niedziela, 10 czerwca, godz. 20.00

Broń przyszłości: Stealth
Najnowsze rodzaje broni z technologią niewidzialną dla stacji radiowych. W programie między innymi karabin wyborowy o dystansie strzału do trzech kilometrów.
Premiera: niedziela, 17 czerwca, godz. 20.00

Broń przyszłości: Podmuch przyszłości
Czy już wkrótce na polach walki zamiast pocisków pojawią się lasery i elektroniczne impulsy? W programie o futurystycznych rodzajach broni.
Premiera: niedziela, 24 czerwca, godz. 20.00

miejsce na multimedia otrzymaliśmy dzięki uprzejmości NetEasy
Data: 18-05-2007, 15:09
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 1
Wyświetleń 4348

Zobacz cały wątek

Cytat: dobry, tylko za ile kupisz ceny...dobry jak wszystkie TTzgadzam sie z kolega wyzej - 730 to jeden z najlepszych i najnowszych modeli TT
Data: 2008-07-08, 22:05
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 4
Wyświetleń 475

Zobacz cały wątek

Więc myślę że STG był natchnieniem dla ruskich i to dużym, ale nie kalkowali go na chama. Chyba że dane jakie podajesz są najnowszych modeli kałacha, co diametralnie zmienia sprawę.
Data: Wt 06 maja, 2003 18:35
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 54
Wyświetleń 6802

Zobacz cały wątek

Jak już zauważono przede mną, telefon komórkowy stał się dla zdecydowanej większości z nas po prostu niezbędnym narzędziem pracy, bez którego ruszyć się gdziekolwiek niepodobna.
Ile to sprawia problemów, też już tu mówiono.

Ja chciałbym natomiast poruszyć sprawę coraz gorszej moim zdaniem jakości telefonów komórkowych.
Wielu z nas wybiera coraz to nowsze modele, które w niestety wielu przypadkach okazują się już po niedługim czasie użytkowania zwykłymi niedoróbkami (bo nie chcę mówić tu o pospolitych bublach).

Taka to niedoróbka i mnie się ostatnio przydarzyła, co było dopiero początkiem całej serii kpin z powodu których omal nie wylądowałem u "czubków".

A było to tak.

Jakieś 3 miesiące temu poszedłem przedłużyć swoją umowę z siecią ERA z którą jestem od początku.
Sprzedawca polecił mi jeden z najnowszych modeli pod nazwą Nokia 6650d.

Jakoś tak od samego początku podpaliłem się na ten telefon niczym "szczerbaty na suchary" i już po chwili wyszedłem ze sklepu z tym nowym, świetnie wyglądającym cackiem.

W owym sklepie dowiedziałem się też, że telefon ma niemal wszystkie bajery z jakąś tam nawigacją satelitarną włącznie...zaś ja po dwóch dniach jego użytkowania odkryłem w nim jeszcze jeden "walor", a mianowicie to, że - nie działa!

Nie mogąc się z tegoż telefonu nigdzie właściwie dodzwonić, bo co rusz się zacinał, zwieszał, rozłączał, wyłączał.....poszedłem ponownie do tego sklepu, gdzie zabrano mi go od razu do naprawy.

I tu się zaczęło.
Telefon trafił do jakiegoś servisu, którego (jak się potem okazało), sieć ERA nie miała w swoim wykazie.
Po niemałych trudach dodzwoniłem się wreszcie do tegoż servisu, gdzie jakaś "nieprzytomna" panienka przez 9 dni wkoło bredziła mi, że padł im w firmie system i nic nie mogą zrobić, zaś ona sama próbuje ten system naprawić.
Na nic się zdały moje prośby, aby wezwała jakiegoś fachowca od informatyki, bo miałem jakieś nieodparte wrażenie, że ona ten system od wielu dni psuje do reszty.
W końcu w 10 dniu "naprawy" dowiedziałem się, że mój telefon jest u technika, ale ten też nic nie może zrobić, bo ich system jest nadal padnięty.
Tu ogarnęła mnie granatowa rozpacz i w akcie desperacji zaproponowałem owej pani, aby może spróbowała wsadzić temuż (pewnie też padniętemu?) technikowi ze 3 baterie np. R-18 w d...ę, i może tenże sam "odpali" poza systemem i wreszcie chociaż zobaczy, co z tą moją komórką się dzieje? - panience w tym momencie chyba też padł system, bo się rozłączyła.

W 11 dniu interweniowałem w biurze Ery i dzięki pomocy jednego z jej pracowników dowiedziałem się, że "właśnie" wymieniono w moim telefonie jakieś trzy elementy i, że niebawem będzie gotowy.
To "niebawem" trwało jeszcze trzy dni, kiedy to kurier-widmo podrzucił do sklepu mój telefon - i tyle go widziano.
Cała sprawa trwała dokładnie 14 dni, a więc sprytny servisant zdążył w ostatniej chwili, inaczej musieliby dać mi nowy telefon.

Opowiedziałem ten mój stresujący przypadek dlatego, że coraz częściej słychać narzekania użytkowników tych najnowszych zdobyczy techniki telefonicznej, którą zaczyna od pewnego czasu dopadać wszechwładna komercja, a ta niesie ze sobą zazwyczaj problemy, kłopoty, stresy...i chyba niewiele ponadto.

Pozdrawiam.
Data: 3 Grudzień 2008, 21:52
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 61
Wyświetleń 2752

Zobacz cały wątek

Za stroną TargiMoto:

• Prezentacje najlepszych salonów w regionie
Są z nami najciekawsze marki i najlepsze salony z okolic Zabrza, Gliwic, Rudy Śląskiej, Bytomia i Katowic. Wszyscy odwiedzający będą mieli okazję zapoznać się w jednym miejscu z ofertą kilkunastu marek. Niewątpliwym wydarzeniem będą premierowe pokazy najnowszych modeli, które zapowiedzieli szefowie salonów.

• Prezentacja firm dodatkowych
Zadbaliśmy również o to aby odwiedzający mieli do dyspozycji pełną gamę ofert motoryzacyjnych. Samochody, skutery, quady oraz wszelkie akcesoria dodatkowe. Będzie można się zapoznać z propozycją kredytów motoryzacyjnych, leasingowych oraz towarzystw ubezpieczeniowych. Wszystkim klientom zainteresowanym nauką jazdy w profesjonalnym wydaniu pomogą oferty szkół jazdy. Szkoły przedstawią samochody na których odbywają się kursy jazdy m.in. Subaru Impreza.
Ponadto będzie można skorzystać z ofert firm tuningowych, technologicznych, car-audio, itp.

• Atrakcje interaktywne - niezwykle bogaty wybór atrakcji dodatkowych
Na targach pojawi się firma modelarska, prezentująca najwyższej klasy modele spalinowe. Będzie można zaczerpnąć porad fachowców, oraz zobaczyć w akcji najlepszych modelarzy.
Odbywać się będą wyścigi modeli spalinowych na 200 m torze. Najbardziej wytrwali obserwatorzy sami będą mogli spróbować swoich sił.
Młodsi uczestnicy będą mieli do dyspozycji tor zdalnie sterowanych samochodów Mini-Z.
Odwiedzający szukający wrażeń wirtualnych będą mogli zmierzyć się na multimedialnym torze wyścigowym przygotowanym prze SONY Playstation.
W trakcie targów na scenie i poza nią pojawi się szereg konkursów z cennymi nagrodami. Większość prezentujących się firm zadeklarowała setki gadżetów i nagród dla uczestników targów.

Atrakcje"Unlimited"
Każdy bez względu na wiek, zainteresowania czy płeć znajdzie tu coś dla siebie.

Proponujemy szereg atrakcji artystycznych w tym:
ekskluzywny pokaz mody ślubnej i wieczorowej z udziałem najpiękniejszych modelek i najprzystojniejszych modeli na Śląsku
widowiskowe i niepowtarzalne pokazy tańca w stylu YOU CAN DANCE
pokazy mimów i szczudlarzy
wiele niespodzianek i nieprzewidywalnych zwrotów akcji

Zapraszamy
27.09.2008 -od 10.00 - 20.00
28.09.2008 - 0d 10.00 - 19.00

ceny biletów
normalny 8 zł
ulgowy do lat 12 5 zł
seniorski pow 60 lat 5 zł
bilet rodzinny 5 zł od osoby ( min 3 osoby)
uwaga młodzież do lat 16 wpuszczana tylko z opiekunem

Bądź z nami na najbardziej objechanej imprezie samochodowej roku

Zabrze Hala MOSIR
27 i 28 wrzesień 2008

KONKURS TUNINGOWY
• W ramach imprezy odbędzie się konkurs tuningowanych samochodów - wyboru dokona TEDE (prowadzący program "Operacja Tuning" w TVN Turbo).
• Pokażą się najciekawsze bryki z okolicznych miast
• Właściciel wybranego auto otrzyma roczną prenumeratę magazynu "Auto Tunig Świat"
• "Auto Tunig Świat" zamieści relację z imprezy łącznie z publikacją zdjęć wybranych aut.

Mnie osobiście nie za bardzo to kręci bo będę na autopikniku, ale jakby ktoś chciał z rodzinką wpaść i się rozerwać...
Data: Czw 25 Wrz, 2008 11:08
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 7
Wyświetleń 535

Zobacz cały wątek

Wielkie serce dla Małego Księcia

Na płycie lotniska w Radawcu ponad 800 motocykli utworzyło gigantyczne serce dla podopiecznych Hospicjum im. ‼Małego Księcia”. Ze środka serca na oczach publiczności wystartowało osiem balonów. Motocykliści zapuścili silniki, włączyli światła i rozległy się klaksony. Było tonajważniejsze wydarzenie Dni Konopnicy.

Ojciec Filip, prezes hospicjum, podsumował: –Serce jest najważniejszym organem naszego ciała, bo napędza cały organizm. To wydarzenie będzie nas inspirowało, żeby serce Małego Księcia mogło dalej bić.

W czwartek na lotnisku w Radawcu wylądowały samoloty z Belgii, Niemiec i Francji, biorące udział w Międzynarodowym Rajdzie Aleksander. Zagraniczni piloci gościli na Lubelszczyźnie. W piątek odbyły się Zawody Balonowo-Spadochronowe o puchar wójta Konopnicy.

– Zawody były krótkie, pogoda spłatała psikusa, ale jakoś sobie poradziliśmy. Najważniejsze, że wszyscy dobrze i bezpiecznie się bawili – podkreśla Tomasz Kuchciński, dyrektor sportowy Zawodów Balonowo-Spadochronowych.

W sobotę podsumowano trzydniowe święto. Na motocyklowy zlot do Radawca zjechały maszyny z różnych stron Polski. Obok najnowszych modeli ścigaczy pojawiły się motocykle przedwojenne i z czasów II wojny światowej. Były też Harleye.

– Myślę, że wszystkich maszyn przyjechało blisko 1000 – informuje Mirosław Żydek, wójt gminy Konopnica. – Jestem pewien, że ustanowiliśmy rekord Guinnessa.

Wójt zaznacza jednak, że nie jest to formalny wynik. – Chodziło nam przede wszystkim o symboliczne stworzenie serca, zintegrowanie środowiska motocyklowego w imię szczytnego celu. Do tej pory, jak mi wiadomo, nikt takiego pomysłu nie miał – podsumowuje Mirosław Żydek.

Imprezie przyświecał szczytny cel – zbiórka na rzecz Lubelskiego Hospicjum im.‼Małego Księcia”. Udział w akcji wzięło około 80 wolontariuszy.

–Ludzie bardzo chętnie wspomagają hospicjum. Wolontariusze chodzili z puszkami po całym terenie lotniska. Zbierali pieniądze również za parking – informuje Małgorzata Lipiec, nauczycielka z Collegium Pracowników Służb Społecznych w Lublinie.

Byli tacy, co dopuszek wrzucali po 50 i 100 złotych. Laura Sosińska i Ewelina Ganiec to wolontariuszki ze Środowiskowego Hufca Pracy w Lublinie, w sobotę od południa do późnego wieczora zbierały pieniądze dla ‼Małego Księcia”.

W zbiórce brali udział również wolontariusze z hospicjum. Prowadzone były aukcje, z których dochód również zasili konto ‼Małego Księcia”.

Tekst pochodzi z Kuriera Lubelskiego, 23.06.2008 r. autor: Joanna Biegalska.

Do puszek kwestorów trafiło 4970 złotych. Trwa liczenie pieniędzy uzyskanych z prowadzonych podczas festynu aukcji oraz darów przekazanych przez sponsorów. Jutro finansowe podsumowanie akcji.

Zobacz zdjęcia: http://www.hospicjum.lublin.pl/index.ph ... eria&id=15

(MATERIAŁ ZE STRONY HOSPICJUM)

Całość tego projektu miła odbyć się w Świdniku na lotnisku. koncert charytatywny i cała reszta. Ale nasze władze powiedziały "nie", oczywiście pod naciskiem ekologów. Impreza może nie była rewelacyjna, trochę przez pogodę. ale najważniejsza była atmosfera.

Może my moglibyśmy coś zrobić dla tych dzieci....???

p.s.Niebawem zamieszczę film z imprezy.
Data: 24 cze 2008, o 20:50
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 1
Wyświetleń 417

Zobacz cały wątek

Trwa próbna produkcja w nowo wybudowanym zakładzie w wałbrzyskiej fabryce Toyoty, a pełną parą ma ruszyć już jesienią. Japoński koncern zamierza wytwarzać tam łącznie ponad milion podzespołów samochodowych.
Inwestycja pochłonęła około 140 milionów euro. Teraz trwa rekrutacja nowych pracowników. W fabryce produkowane będą skrzynie biegów nowej generacji. Próbne egzemplarze testowane są w Japonii i innych fabrykach koncernu w Europie. Docelowa produkcja ma się zwiększyć o 120 tysięcy sztuk rocznie. A już teraz produkowanych jest tam 950 tys. skrzyń. Co ważne, za tę inwestycję Toyota dostała nagrodę od Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych w kategorii "największa inwestycja" w Polsce. W firmie ma pracować 250 osób. Od stycznia wałbrzyska fabryka ma również nowego prezesa. Miejsce dotychczasowego zajął Kenji Manabe. Zastąpił na tym stanowisku Yutaka Miyamoto, który wrócił do pracy w spółkach Toyoty w Japonii.
Już teraz pod względem ilości produkowanych podzespołów wałbrzyska fabryka jest największym centrum produkcyjnym Toyoty poza Japonią. Podzespoły trafiają do najnowszych modeli samochodów toyota, ale nie tylko. Będzie to nowa generacja skrzyń do samochodów produkowanych w europejskich montowniach Toyoty: toyoty avensis, yaris, auris, corolli verso oraz trojaczków z czeskiego Kolina- toyoty aygo, peugeota 107 i citroena C1.
- Razem z rozwojem tej inwestycji trwa proces rekrutacyjny. Oprócz pracowników do produkcji szukamy przede wszystkim specjalistów utrzymania ruchu, BHP i castingu, inżynierów, tłumacza języka japońskiego. W ramach naszego Programu Rozwoju Absolwentów potrzebujemy też stażystów, absolwentów szkół wyższych- mówi Grzegorz Górski z Toyota Motor Manufacturing Poland. Szczegóły znaleźć można na naszych stronach internetowych http://www.toyotapl.com.
Szeregowy pracownik na początek można zarobić 2 tys. zł brutto. Pensja zwiększa się w zależności od przepracowanych lat i oczywiście awansu. Szefostwo firmy zapewnia, że dba o swoich ludzi. Pracownicy mają do dyspozycji między innymi salę gimnastyczną. Firma działa w Wałbrzychu już od 1999 roku. Od tego czasu zatrudnionych zostało już 2 tys. osób. Od końca ubiegłego roku zrezygnowano z usług agencji pośredniczących w zatrudnianiu.
- Teraz każda kandydatura jest indywidualnie rozpatrywana- mówi Grzegorz Górski. Najpierw pracodawca ocenia nadesłane aplikacje. Na odpowiedź trzeba czekać do pięciu tygodni. Wybrane osoby biorą udział w testach kwalifikacyjnych, które maja sprawdzić motywację do wykonywanej pracy oraz umiejętności zdobywania wiedzy. Kolejnym etapem są testy praktyczne, badające między innymi zdolności do pracy zespołowej. Najlepsi zapraszani są na rozmowy kwalifikacyjne w siedzibie firmy. Oferty pracy można znaleźć między innymi na stronie internetowej.
Toyota uznaje Dolny Śląsk za region bardzo atrakcyjny dla potencjalnych inwestorów. Jednym z głównych powodów wybudowania pierwszej fabryki skrzyń biegów w Wałbrzychu była możliwość usytuowania w niedalekiej odległości od granic z Czechami i Niemcami. Lokalizacja ta zapewnia dobrą komunikację z montowniami Toyoty w Wielkiej Brytanii, Francji oraz Turcji i Czechach, do których trafiają skrzynie biegów i silniki produkowane przez fabryki Toyoty w Jelczu- Laskowicach i Wałbrzychu. Innymi zaletami była dostępność wykwalifikowanych kadr związanych z silnymi ośrodkami akademickimi oraz dobra współpraca z lokalnymi i krajowymi władzami, które zapewniły atrakcyjny teren pod inwestycję z pełna infrastrukturą i korzyściami wynikającymi z lokalizacji fabryk w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Janusz Krzeszowski, Polska | Gazeta Wrocławska - dodatek "Nasz region"
Data: środa, 2 kwietnia 2008, 20:59
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 20
Wyświetleń 1111

Zobacz cały wątek

Jka napisał:
Janku na pewno czytasz co tutaj piszę, jak byś miał kiedyś zdjęte łoże w swojej wiatrówce, może byś zrobił fotki tego wszystkiego co tam jest ukryte. I byśmy porównali z tym co jest u mnie. Natomiast jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny to tutaj różnice jest łatwiej zauważyć. Można zrobić takie porównanie, ktoś kto się dobrze przypatrzy tym fotografiom coś niecoś zauważy.

Jureczku, nie zrobię zdjęc, bo po prostu nie mam aparatu, a ponieważ zbieram na celownik, długo go jeszcze nie będe miał. Ale rozebrałem mój karabinek i wyglada na to, że elektronikę ma podobną to Twojego karabinka, chociaż jeśli lepiej mu się przyjrzeć, widać warstwę ochronną jakiejś zywicy czy czegoś podobnego, pewnie wodoodpornego. Zresztą, o tej wodzie w Daystate'ach tyle juz pisano na forum angielskim, tyle było zapewnień ze strony Tony'ego Bielasa I D. Snooka, że chyba jednak im wierzę. Musieli go jakoś zabezpieczyć, bo klienci zrównaliby firmę z ziemią, a jak dotychczas żadnych skarg na "przemakalność" nie było.

Rozpoznaję na Twoich zdjęciach niektóre karabinki Jest tam MK3 Piotra Polaka z łożem Sports, jest karabinek ze strony Mario, jest karabinek Darka Śniegowego, wreszcie Twój i mój. Fakt, różnice są, i w elektronice, i w wyglądzie, ale zbyt marny ze mnie strzelec, żebym umiał odróżnić cykl strzału wersji B od tego w wersji C; no, może poza ilością samych strzałów, która w tej ostatniej jest troszke większa.

Co do najnowszych modeli, pisałem tu juz kiedyś, że nie wiem, dlaczego Daystate wycofał się z produkcji klasycznej wersji RT. Te najnowsze - nie licząc FT - mają mniejszą ilość strzałów, nie wiedzieć czemu, pozbawiono je również regulatora (Merlyn go ma, to prawda). Zmieniono też łoże. Te nowe mi sie podobają, ale jak juz wielokrotnie pisaliśmy, to kwestia gustu, upodobań i tego, czy łoże komuś "leży" czy nie.

Co do wad i niedoróbek: Jurku, przecież nie ma sprzętu idealnego. W każdym znajdziesz coś, co jest do bani albo do przerobienia, w Daystate'ach też. Pisalismy tu wiele razy o tym nieszczęsnym magazynku i zachwalałeś magazynek HW100. No i nie dalej jak przed paroma dniami Jackowi "Jaszo" przydarzyło sie nieszczęscie, bo mu kartusz w HW100 siadł; o ile wiem, coś z gwintem. Tak, że nie ma wiatrówki idealnej, są po prostu lepiej i gorzej zaprojektowane i wykonane. Kurcze, przyznaj, Jurku, że taki Daystate RT jest nie tylko ładny, ale i dość starannie poskładany. Prawda?

Pływająca lufa: nawet Tony Bielas ( a może był to David Snook, nie pamiętam) przyznał, że są dwie teorie i że żadna z nich nie jest lepsza ani gorsza.Bielas przytaczał nawet Piotra Polaka, który twierdzi, że pływająca lufa w Daystate'ach jest do bani i że trzeba jąusztywnić. Natomiast Bielas i reszta firmy twierdzą, że pływająca jest OK, że robili doświadczenia, sprawdzali, itp i że żadnych różnic miedzy tymi rodzajami luf nie widać. Ich słowa, ja im wierzę. Lufe mojego karabinka Piotr usztwynił, tak więc nie mam porównania z pływającą i muszę przyznac, że jak dla mnie, karabinek strzela wysmienicie. No, ale z drugiej strony, zaden ze mnie strzelec:)

Wiosło::
08

Wiosło jest okropne

Takie tam coś niecoś nie wiadomo po co i dla kogo.

No co Ty, Jurek, jak to dla kogo? Masę ludzi Cie czyta. Chociaz nie zawsze się z Tobą zgadzam, Twoje posty to bardzo miła lektura:)
Data: Czw 06 Kwi, 2006 5:10 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 66
Wyświetleń 6424

Zobacz cały wątek

Ostatio? Te playery mają już ładnych kilka lat, ludzie sobie je chwalą tylko bateryjke w telefonie będziesz musiął co chwilę ładować Jęzeli chcesz kupić to zwróć uwagę czy w zestawie jest karta pamięci, bo bez katry player nie działa! I czy ma wtyczkę przerobioną dla nowszych modeli Siemensa. Gdyby nie miał przerobionej wtyczki to też nie będzie tragedii, bo bez większego problemu można taką wtyczkę przerobić.
Ciekawostka. Niedługo powinny pojawić się odbiorniki TV to najnowszych Siemensów (m.i. do Siemensa S75 i SXG75)
Data: 2005-10-05, 16:49
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 12
Wyświetleń 2300

Zobacz cały wątek

Witam

Ja polecam model S9 One Touch firmy Jura. Jestem jego posiadaczką od września. Jest to jeden z najnowszych modeli Jury. Wygląda świetnie, sprawuje się doskonale, jest wydajny i prosty w obsłudze. S9 ma parametry niemal identyczne jak Z5 (który jest sporo droższy). Przed kupnem zasięgałam informacji m. in. na tym forum., możesz poczytać:

kolejna forumowiczka właśnie kupiła ten model i pewnie wkrótce napisze coś na ten temat:

Pozdrawiam
Data: Pon Gru 29, 2008 7:41 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 8
Wyświetleń 1020
Witam wszystkich W tym wątku chciałbym zebrać trochę informacji na temat tego, czym się posługujecie przy budowie modeli. Dla mnie zawsze esencją modelowania było wykorzystanie wszystkiego co było pod ręką, tzn. nie uciekałem się do drogich narzędzi, materiałów itd. Tu na forum jak już zdążyłem się zorientować jest paru zwolenników "mojego" podejścia do tematu, ale większość ludzi, raczej propaguje wykorzystenie przy sklejaniu najnowszych osiągnięć techniki w tej dziedzinie. Z chęcią podptrzyłbym czym posługują się jedni i drudzy. Może temat się rozwinie Czekam na ciekawe pomysły i z chęcią podzielę się swoimi...

Zobacz cały wątek

To zależy jaka jest różnica w cenie w twojej sytuacji bo patrząc na allegro to dysproporcjia wynosi 150-200zł.
Osobiście wybrałbym N6630 (nie kupuje się starych modeli ani najnowszych np. N-serii bo to się nie opłaca) ale jak nie masz wolnej kasy albo różnica w cenie jest większa to kup N6670. Ja mam jej starszego "brata" tj. N7610 i jestem zadowolony i nie uważam iż z powodu ciut leprzego aparatu czy nowszego symbiana warto ten telefon kupować. Z wielu bajerów nie korzystam, a różnica w parametrach pomiędzy N6670 a N6630 nie jest taka duża. No może to iż kartę MMC muszę wyciągać spod bateri, a w N6630 jest ona wkładana z boku, ale że nie czynię tego za często to nie jest uciążliwe.
W konsekwencji i tak telefon będzie leżał na półce a jak masz "ciekawe zastosowanie" dla różnicy cenowej to nie przepłacaj.
I tak zanim wejdzie u nas 3G na szerszą skalę to minie sporo czasu i jeszcze więcej aż ludzie się do tego przystosują...
Data: 2005-09-27, 12:25
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 9
Wyświetleń 1696

Zobacz cały wątek

Cytat: witam, czy da sie sciagnac simlocka tym programem z nokii e65 vodafone uk? w pierwszym poscie jest napisane, ze dziala na RAP3G v2.11 RAP3G v2.20, a przy nokii e65 RAP3G v2.20E PA. czy mam rozumiec, ze uda mi sie zdjac?Za pomoca naszego wyżej opisanego sposobu nie da się z uwagi, iz jest to jedna z najnowszych wersji softu opartego na BB5. Co nie zmienia sytuacji, że juz zdejmuja i z tych telefonów blokade, ale potrzeba do tego odpowiedniego BOX-a albo wtyke u operatora, która zdobedzie kod odblokowania. Opisana wyżej metoda mozna jedynie zdjąc blokade sim-lock ze starszych modeli opartych na BB5 takich jak np. 6630, 6680, N70 z nowszych sie nie da co powinienes wyczyta juz we wczesniejszych postach i nie pytaj dlaczego bo jak wszystko przeczytasz to bedziesz wiedział.
posdrawiam.
Data: Pon 30 Lip, 2007
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 375
Wyświetleń 127531

Zobacz cały wątek

Fenomen Motoroli? Miałem kiedyś jedną Motorolę...było to dawno dosyc, model T2288...powiedzmy, że mam przez nią uraz do marki do dni dzisiejszych hehe. Wydaje mi się, że dużo daje Motoroli skupienie się na designie modeli, przecież takie v3 stało się popularnym gadżetem, coś jak iPod, jest wiele odtwarzaczy mp3 ale iPod to iPod i to on jest trendy i jazzy. O tym jak wypadają technicznie nie wypowiem się bo zwyczajnie nie wiem, ale chyba również nienajgorzej. Dla wielu klientów zamiast marki, najnowszych technologii liczy się wygląd, moda, szpan!! Nie tylko dla kobiet wbrew pozorom!
Data: 2006-08-02, 10:05
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 24
Wyświetleń 2872

Zobacz cały wątek

Moja konkluzja wygląda następująco: z zakupem butów w Toruniu nie ma większych problemów (a jeśli ktoś szuka konkretnych lub najnowszych modeli, to jest w takiej samej sytuacji jak mieszkańcy większości, tej wielkości, miast w Polsce). Tereny do biegania mamy niezgorsze, a i truchtających i biegających w naszym mieście jest całkiem sporo. W zeszłym roku przynajmniej jeden maraton zaliczyło ok. 120 osób z Torunia. Mamy też gdzie startować (Maraton Toruński, TopCross, Grand Prix Torunia i inne), więc z tym bieganiem w Toruniu nie jest tak najgorzej.
A dyskusję kontynuujmy albo w wątku "Toruń" albo w dziale "sprzęt".
Data: Pon Lip 31, 2006 09:44
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 26
Wyświetleń 955

Zobacz cały wątek

Witam.

Szukam sobie Fuji i nie mogę się zdecydować. Budżet - patrząc na ceny i modele w Allegro - jest trochę do wyboru.
A ja to ujmę tak:
- ma mieć zastosowanie rodzinne
- nie musi mieć super zoom, ale jakby tak przynajmniej 8)
- PROSTY w obsłudze, stąd nacisk na tryb auto w temacie; aby jednak w trybie automatycznym radził sobie przynajmniej przyzwoicie
- solidna obudowa - wiadomo, za nie za wielkie pieniądze ciężko wymagać obudowy ze stali księżycowej, ale jednak.

Przykłady: S5800

Domyślam się, że nie będzie to żaden z najnowszych modeli a już jakiś sprawdzony przez Użytkowników tego Forum.
EWENTUALNIE może ktoś doradzi coś innej firmy?

Z góry dzięki za czas i wskazówki.
Data: 2009-02-02, 19:36
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 13
Wyświetleń 192

Zobacz cały wątek

Cytat: A ja bym chciała Kayano XIII i Trainery XII. Jest taka możliwość?W sklepie, w którym zamiezrzam kupić tych najnowszych topowych modeli jeszcze nie ma.
Z doświadczenia wiem, że najlepiej wychodzi zakup modeli ubiegłorocznych.
Przecież producenci tak naprawdę rzadko wprowadzają istotne zmiany w butach a płacić 40-50% więcej za kolor to nie ma sensu.

Kasiu - polecam się na przyszłość bo buty biegowe kupuję tylko i wyłącznie w USA.
Data: Czw Gru 21, 2006 09:11
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 16
Wyświetleń 1398

Zobacz cały wątek

Witam wszystkich W tym wątku chciałbym zebrać trochę informacji na temat tego, czym się posługujecie przy budowie modeli. Dla mnie zawsze esencją modelowania było wykorzystanie wszystkiego co było pod ręką, tzn. nie uciekałem się do drogich narzędzi, materiałów itd. Tu na forum jak już zdążyłem się zorientować jest paru zwolenników "mojego" podejścia do tematu, ale większość ludzi, raczej propaguje wykorzystenie przy sklejaniu najnowszych osiągnięć techniki w tej dziedzinie. Z chęcią podptrzyłbym czym posługują się jedni i drudzy. Może temat się rozwinie Czekam na ciekawe pomysły i z chęcią podzielę się swoimi...
Data: Sob Maj 22 2004, 21:08
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 54
Wyświetleń 9990

Zobacz cały wątek

Cytat: Już dwie niezależne osoby stwierdziły, że takie wezwanie było, ale obie nie pamiętały szczegółów.Za recall'em idzie stosowna dokumentacja stosownymi kanałami informacji, więc jak ktoś Ci mówi, że było niech przytoczy sygnatury, daty itp. akcji.
Cytat:
P.S. Mam wrażenie, że czas kończyć ten temat....donikąd nie prowadzi.Może i fakt.
Jedynymi, którzy uważają, że Mazda jest fair jest ASO Lublin i ASO Gorzów. W końcu co macie mówić: jeśli to co piszę o najnowszych modelach jest prawdziwe, to przecie dla Was poważny problem.
A wszyscy a przynajmniej zdecydowana większość pozostałych to użytkownicy starszych modeli (które - tu chylę czoła - rzeczywiście sprawują się imponująco), więc im ten temat jest obcy.
Data: 26 Maj 2004 | 22:25
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 83
Wyświetleń 5780

Zobacz cały wątek

Cytat: wyraźnie pisze że jest już wersja 8.05, ale.....jesteś pewien że masz mape WCE?? dla modeli x30 wystepują obecnie mapy oddzielne WE oraz EE...TO nieprawda. Dla urzadzen x30 jest dostepna mapa WCE tyle, ze tylko za posrednictwem gwarancji najnowszych map. Nie ma jej po prostu w sklepie.

Wynika to z tego, ze termin ukazania sie tej mapy mial miejsce nawet wczesniej niz urzadzenia x930 pojawily sie na rynku, wiec kazdy nabywca z automatu moze sobie ja sciagnac za free za psrednictwem gwarancji.

Podpowiadajac koledze autorowi watku, masz nieaktualne mapy, przysluguje Ci aktualizacja obu map - zarowno Western and Central Europe, jak i North America - do wersji 8.05.

Jesli home po uzyciu menu 'narzedzia -> skorzystac z gwarancji najnowszych map' pokazuje Ci ze zadna aktualizacja CI nie przysluguje pisz do supportu jak najnszybciej.
Data: 2008-07-08, 20:39
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 13
Wyświetleń 520

Zobacz cały wątek

Witajcie!

Mam na imię Leszek, a lat mam 50, więc pewnie jestem z tych starszych Leszków wśród forumowiczów. Jak kogoś interesuje co robię, to w profilu jest adres Dla większości to nudy, dla mnie przygoda.

Mazdy dopiero szukam. Będzie wspaniała... lepsza, niż moja obecna Toyota, która wcale nie jest Japonką, i to jej podstawowa wada. Dlatego

WYBIERAM MAZDĘ !

Forum znalazłem w internecie, wyszukiwarką, szukając danych technicznych Mazdy 6 D, w szczególności wykresów. I znalazłem (choć trochę za dużo w nich JPEG-owych artefaktów).

Fajnie, że są dane nie tych najnowszych modeli, bo te są na stronach Mazdy, ale tych troszkę starszych, które się kupuje jako używane.

Forum już mi pomogło (temat Diesel, Mazda 6 - hałas). Jest prowadzone OK, zasady zdrowe, a technicznie bez zarzutu.
Data: 22 Sie 2007 | 17:24
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 4575
Wyświetleń 269954
Cytat: Od dziś jestem całkowicie na VoIP

Do minusów należy obsługa w języku niemieckim i w zasadze mniejsze
możliwości konfiguracji pracy protokołu SIP - chodzi o opcje z
których i tak nie korzystałem więc rzadna strata, nie wiem jeszcze
jak wybiera się poszczególe kodeki, choć jest opcja jakości
połaczenia co dotyczy zapewne kodeków. Brak jest cały czas w
oficjalnym oprogramowaniu g729.Do minusów w wersjach WLAN należy jeszcze za mała (teoretycznie niewymienna)
antena, co skutkuje słabym zasięgiem i niestabilną pracą WLAN. Ale w
praktyce da się to przerobić, nawet bez utraty gwarancji.

Za to miniPCI i chipset zastosowany w module radiowym (przynajmniej
najnowszych modeli) pozwala na pracę w trybie turbo 125Mbps (u mnie działa z
odpowiednią kartą w laptopie), obsługuje WEP 64, 128 i 256 bitowy oraz WPA i
WPA2.

--
Pozdrowienia
pawbrok

Zobacz cały wątek

Cytat: gruba napisał(a): A ja bym chciała Kayano XIII i Trainery XII. Jest taka możliwość?W sklepie, w którym zamiezrzam kupić tych najnowszych topowych modeli jeszcze nie ma.
Z doświadczenia wiem, że najlepiej wychodzi zakup modeli ubiegłorocznych.
Przecież producenci tak naprawdę rzadko wprowadzają istotne zmiany w butach a płacić 40-50% więcej za kolor to nie ma sensu.

Kasiu - polecam się na przyszłość bo buty biegowe kupuję tylko i wyłącznie w USA.
Może i szkoda, tylko, że ja poprzednie modele już mam. No, cóż trudno.
Ja w tym roku buciki miałam sprowadzane z Holandii.
Data: Czw Gru 21, 2006 10:21
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 16
Wyświetleń 1398

Zobacz cały wątek

Jeżeli chodzi o radio to przerabiałem ten temat w E46 320d(2001).Ogólnie BMW ma bardzo słabe nagłośnienie.Nawet w najnowszych modelach.Wiem że oryginalne radio najlepiej wygląda bo ładnie komponuje się z resztą deski ale dobrego dźwięku z niego nie uzyskasz.Ja wymieniłem na pioniera(mają dużo modeli z czerwonym podświetleniem) za jakieś 500zł i muza jest spoko nawet przy seryjnych głośnikach.Wszystko zależy od tego na czym bardziej Ci zależy.Na dobrym odbiorze czy na wyglądzie.Jesli nie jesteś zbyt wymagającym audiofilem to zamontuj oryginalny compakt.
Pozdrowionka
Data: 24 Listopad 2008, 12:08
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 69
Wyświetleń 4366

Zobacz cały wątek

Cytat: ale... kto by uzywal ich torow z 3cią szyną


Ja, ja
Co do zwolenników 3-ciej szyny to ja osobiście uważam, że jeśli chodzi o systemy sterowania to Marklin jest pierwszą ligą, dopracowanie modeli też na topie, tej nieszczęsnej 3-ciej szyny w najnowszych systemach prawie nie widać (zaraz się zacznie... :P ) ale choć bardzo lubię i cenię tą firmę są 2 rzeczy jak dla mnie nie do przyjęcia:
1. ceeeeeny, które powalają...
2. nie mają nic w mojej aktualnej skali (N) i niepotrzebnie zaczęli robić coś, czego jak widać nikt nie chwycił - Z 1:220...

Ale to tylko moje, bardzo prywatne zdanie...

Pozdrawiam
Data: Nie Mar 06, 2005 5:43 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 14
Wyświetleń 1353

Zobacz cały wątek

Cytat: Wielkie dzięki! To chciałem wiedzieć!

Cytat: Szanowny Panie,

Latest Map Guarantee nie jest przeznaczona dla urzadzen ONE 2nd Edition. Promocja dotyczy urzadzen najnowszych, czyli ONE 3rd E., ONE XL, GO520/720, ktore od nowosci maja preinstalowane mapy wersji 7 oraz oprogramowanie 7, jak rowniez w pudelku znajduje sie zielona ksiazeczka zatytulowana: RECEIVE FREE SERVICES.

Z powazaniem,
Wsparcie Techniczne TomTomObecnie cała ta gwarancja dotyczy wyłącznie modeli z mapą 7.05, ale narazie nie można jeszcze zrobić aktualizacji, bo system ma z tym problemy (sic!).
Data: 2008-01-12, 20:44
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 8
Wyświetleń 958

Zobacz cały wątek

Witam serdecznie
Mam do sprzedania Body Canon Eos 300D widocznego na zdjeciu oraz obiektywu Canon-18-55mm

Aparat jest zadbany w bardzo dobrym stanie,malo uzywany. Zwierciadło bez jakichkolwiek najdrobniejszych zabrudzeń-technicznie optyka idealna.W komplecie obiektyw Canon 18-55mm .Stan optyki idealny. Cena za body plus obiektyw Canona 850zl
Możliwy odbiór osobisty w Krakowie.
Zdjecia w wysokiej rozdzielczosci wysylam na mail
Na wszelki pytania odpowien na maila:
Mam rowniez do sprzedania obiektyw Tamron Af Aspherical LD 28-200mm oraz torbe Tamron - w zestawie z body bardzo tanio
Aparat charakteryzuje sie znakomitymi parametrami technicznymi przedstawionymi ponizej,dodatkowo mozna w nim zmienic soft na taki z najnowszych modeli Canona zwiekszajac np liczbe klatek na sekunde. .
Podaje linka,gdzie mozna zobaczyc jakosc wykonanych zdjec tym aparatem:http://www.galeriecyfrowe.pl/models....p&caid=25#show .

W komplecie przy zakupie otrzymasz:
-lustrzany aparat cyfrowy(body) Canon EOS 300D z zabezpieczonym gniazdem
-obiektyw Canon 18-55mm
- akumulator w bardzo dobrym stanie -
wewnątrz korpusu
-karte pamieci 256-ladowarke sieciowa Canon
-kabel usb
-kabel tv
-oprogramowanie na cd
-pasek do aparatu canon
-kpl.dekli od aparatu i obiektywu
-3 podręczniki instrukcji aparatu i oprogramowania.
-oryginalne pudlo od aparatu
Data: Sob Sty 12, 2008 1:55 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 1
Wyświetleń 434

Zobacz cały wątek

Czy w obecnych czasach na rynku telefonii cyfrowej mamy odczynienia z fenomenem marki motorola.
Co tak naprawdę ta marka nam proponuje, a co wpływa na niej niegasnącą popularność ?

Jeżeli chodzi, o co to telefony mają w sobie – chodzi tutaj o funkcje, na pewno nie jest to szczyt techniki, nie licząc kilku modeli typu A1000 itp.

Więc co przyciąga nowych klientów.
Odpowiedź jest banalna i prosta – WYGLĄD.
Przykładem jest chodźmy motorola V3, L6, L7 i szereg podobnych typu SLIM (cienkie).
Ale najczęściej, kiedy mówimy na coś, że jest cienkie, mamy na myśli, że jest słabe, nie dopracowane.
W przypadku, motoroli można tak powiedzieć, bo czym innym była na początku, motorola V3 – była wyglądem bez zaskakujących funkcji – standardowy aparat VGA, Bluetooth i 5 mega pamięci.
Dopiero po jakimś czasie producent zaczął V3 „wyostrzać” dodając slot na karty pamięci microSD, aparat 1,3 megapixela.
Motorola L6… bardzo popularny telefon, który po za wyglądem i nieciekawą klawiaturą nic nie ma.
Aparat nie powala (VGA), wyświetlacz również sałaby.
Model ratuje jedynie łączność Bluetooth i możliwość odtwarzania plików mp3.
L7 – to to samo, co L6 ze złączem kart microSD.

Można śmiało powiedzieć – fenomen, motoroli to wygląd.

To V3 zapoczątkowało erę telefonów „cienkich” – naraz pewna część producentów telefonów zauważyła w tym rozwiązaniu potencjał i zaczęła kopiować ten wygląd.

Teraz jest to niemal walka, kto wyprodukuje najcieńszy telefon z wieloma bajerami.

Z najnowszych badań marketingowych motorola depcze po piętach noki - coś wtym musi być !

Zapraszam do dyskusji.
Data: 2006-08-07, 12:19
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 20
Wyświetleń 5242

Zobacz cały wątek

Minął miesiąc od premiery marki Infiniti na polskim rynku. Szefowie marki uważają, że był to bardzo udany i obiecujący miesiąc. Wręcz miodowy.

W pierwszym miesiącu oficjalnej sprzedaży, nabywców znalazło 29 samochodów, a przypomnijmy, że plan sprzedaży do końca 2009 roku wynosi 200 sztuk. Pierwszym sprzedanym Infiniti w Polsce był model FX37S, który pojechał do Częstochowy. Najwyższa dotychczas wystawiona faktura opiewała na 304 336 złotych za model FX50S z kompletem opon zimowych i systemem Guard. Klientów znalazły już wszystkie zaplanowane do sprzedaży na ten rok egzemplarze FX50.

Tak udany debiut marki na rynku nieco zaskoczył Grzegorza Szczypiora, Menadżera Generalnego Centrum Infiniti Warszawa. Okazało się, że klienci śledzili informację o wejściu marki na rynek i czekali z decyzją o zakupie do czasu premiery – mówi Grzegorz Szczypior. Sukcesowi sprzedaży w pierwszym miesiącu sprzyja znakomita opinia o Infiniti osób, które – jak mistrz windsurfingu Wojciech Brzozowski i aktorka Joanna Liszowska – znają markę z modeli sprowadzonych ze Stanów Zjednoczonych. – Mam wspaniałe czarne FX 35 i jestem z niego bardzo zadowolona. Przyjechałam tu z sentymentu do swojego auta, ale również po to, by zrobić przymiarkę do najnowszych modeli – zdradziła podczas inauguracyjnego spotkania Joanna Liszowska.

Grzegorz Szczypior zwraca uwagę na jeszcze dwa elementy. – Po pierwsze, chętniej wybierane są wersje najlepiej wyposażone, a po drugie, proces sprzedaży przebiega wyjątkowo szybko – zazwyczaj klienci podpisują zamówienia bezpośrednio po pierwszej jeździe testowej. Były także dwa przypadki zamówienia przez jednego klienta dwóch samochodów.

Źródło: Grupa PGD, fot. Infiniti
Data: Pon 05 Sty 2009, 12:14
 
Wątek: Zobacz temat
Wyświetleń 132

Zobacz cały wątek

Hej
Dzisiaj zaprezentuje jeden z najnowszych modeli z wydawnictwa Answer. Model francuskiego myśliwca Morane-Saulnier L został wydany w serii ModelArt. Samolocik można kupić w sklepie

Autorem opracowania jest Maciej Herbut Skala to standardowe 1:33.
W modelu dano nam możliwość wykonania dwóch wersji samolotu różniące się oznakowaniem oraz innymi silnikami.

Części rozmieszczono na 3 arkuszach B4.

Druk bez przesunięć i widocznych różnic w kolorystyce. Niestety w moim egzemplarzu trafił się błąd drukarski na jednej z kokard na skrzydłach. Papier dobrej jakości. Cała strona dosyć szczegółowych rysunków powinna w zupełności wystarczyć do zbudowania tego modelu.

Model sprawia wrażenie dosyć prostego. Jedyna komplikacja jest duża ilość drucików i naciągów skrzydeł. Także opcjonalne wykonanie szprychowych kół nie będzie łatwe. W sklepie dostępny jest szkielet wycinany laserowo.

Osobiście brakuje mi chociażby namiastki szkieletu skrzydeł, który utrzyma prawidłowy jego kształt. Jest tylko szablon pokazujący ukształtowanie skrzydła.
Pozdrawiam
Data: Sob Lip 01 2006, 17:14
 
Wątek: Zobacz temat
Wyświetleń 624

Zobacz cały wątek

Nie jestem pewien czy Lite-On miał takie świetne CD-RW. Wyżej opisany przeze mnie przypadek dotyczy właśnie wypalarki CD... Nie chciałbym martwić użytkowników napędów optycznych tego producenta, ale dziś rano kolejna nagrywarka CD tego Lite-On padła. Po trzech miesiącach... Używał jej kolega, który nie miał kasy na nic lepszego. A odnośnie obecnych DVD-RW, Plextory nadal niestety dużo droższe niż konkurencja, a niektóre modele (a może tylko egzemplarze?) BenQ, przynajmniej te, o których ja wiem, zaliczyły chyba nieco za dużo wpadek jak na firmę, która "specjalizuje się w produkcji nagrywarek"... Możliwe, że to kwestia sztuki, ale problem z wypalaniem niektórych tańszych nośników, problem z odczytem większości nośników wypalonych na innym sprzęcie, baaaardzo dłuuuuuuuuuuuugi czas reakcji, no i kultura(?) pracy - jakieś 40dB... Ale ja wiem tylko o dwóch przypadkach, nie najnowszych modeli, może teraz jest lepiej, nie chciałbym odstraszyć nikogo bo nie znam nowych produktów tej marki. Ale z tego co się orientuję, niektóre modele LG są całkiem udane, Asus też sobie dobrze radzi, no i Pioneer, którego polecam bo o nim wiem najwięcej, kilku moich znajomych używa, ja sam również, wszyscy bardzo sobie chwalą, ja również :] Zarówno modele 110D, 111D i 111 :] Pozdrawiam :]
Data: Sro Maj 31, 2006 1:30 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 5
Wyświetleń 860

Zobacz cały wątek

Mirek ale nie kazdy moze sobie kupic buty w UK, ????

A niby dlaczego nie ? wymaga to co prawda troche inwencji .Przeszukania
kilku no czasami kilkudziesieciu sklepow internetowych.Przy zakupie 2-3 par przesyłka gratis . Za 3 pary placisz tak jak za jedna u nas . No oczywiscie nie kupisz najnowszych modeli ale Asics lub inna marke z lat 2005 -2006 juz smiało.

Przetestowales jedna pare butow joma i piszesz tak jakbys zdarl wszystkie modele.

Co prawda jedna wersje ale podobno najlepsza ,producent nawet sugeruje ze to but do 95kg .Biegało w niej 5 roznych osob wnioski 3 osob
z niewielka nadwaga niekorzystne pozostala dwojka rowniez niebyla zachwycona

Mirek mogłbyś nam przybliżyć swoją sylwetke bo przebiegasz naprawde kosmiczne ilosci kilometrow. 500km w 13dni to zalatuje na jakiegos profesjonaliste.

Moj kilometraz to mizerja a nie kosmos . Biegam ultra , jak to przeczytali koledzy to pewnie niezle leja z mego kilometrazu .No nie Panie Kaziu ( wiem ze to czytasz ) Pan Kaziu robi 80 w dwoch sesjach ech szkoda gadac

500km dla amatora to kilka miesiecy treningow.
A my to co zawodowcy ?
Data: Pon Kwi 07, 2008 9:35 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 40
Wyświetleń 6150

Zobacz cały wątek

Cytat:
My jako znawcy poslugujemy sie nazwami W107, W123, W124. Sa to fabryczne oznaczenia modeli nadwozi (bez rozroznienia na Coupe, kombi itp...). Nie bylo ono nigdzie umieszczane na aucie.

Cytat: Do tego rownolegle jest inne nazwnictwo (lub dwa nazewnictwa jak kto woli) jak np. SL 450, S 280, E 200 lub 200CE, 220D, 220TE. Liczba zawsze oznacza pojemność.

Cytat: Natomiast w pierwszym z nich (S 280) litery przed liczba zawsze oznaczaja "klasę" czyli A,C,E,S,SL (nie odnosi sie do najnowszych modeli). Stad np. oznaczenie E200 oznacza ze jest to E klasa z silnikiem 2.0 i nie wiadomo w której budzie i z jakich roczników (to jest nam w stanie powiedziec tylko oznaczenie W...).


Jeżeli jest E200 to już coś wiemy - będzie to 124 produkowane od końca 1993 roku. Wcześniej najpierw były oznaczenia cyfrowe potem literowe, n.p. 200E czy 200D. Gdzie "E" nie oznaczało klasy, tylko rodzaj zasilania paliwem. Potem wprowadzono oznaczenia typu E200, gdzie "E" oznaczało klasę, więc E200 mógł być benzyną lub dieslem. Wtedy po prawej stronie klapy widniał piękny napis "DIESEL".
Data: Pon Sty 22, 2007 11:14 am
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 29
Wyświetleń 1829

Zobacz cały wątek

Japoński SUV doczekał się face-liftingu. Po raz pierwszy zmodyfikowany model CX-7 można było zobaczyć podczas Canadian Auto Show. (za RoadLook.pl)

Zmodyfikowana wersja przeznaczona przede wszystkim na rynek północnoamerykański nawiązuje do stylu najnowszych modeli japońskiej marki. Charakterystyczne elementy to m.in. duży otwór wlotu powietrza w przednim zderzaku oraz dwa mniejsze po obu stronach pojazdu. Zmodyfikowana została deska rozdzielcza z nowym centralnym wyświetlaczem, nowym kołem kierownicy i zmodernizowaną środkowa konsolą.

Do wyposażenia dołączono także system monitoringu ułatwiającego widok z miejsca kierowcy, który znamy już z Mazdy6. Ofertę poszerzy także silnik 2,5 MZR o mocy 120 kW przy 6000 obr./min i maksymalnym momencie obrotowym 218 Nm przy 3500 obr./min, z pięciostopniową przekładnią automatyczną i napędem na przednie koła. W ofercie pozostaje silnik 2,3 MZR DISI o mocy 182 kW i maksymalnym momencie obrotowym 350 Nm z napędem na cztery koła.

Zmodyfikowana Mazda CX-7 pojawi się w sprzedaży w połowie 2009 roku. Europa wraz z nadejściem zmodyfikowanej Mazdy otrzyma w ofercie także nowy turbodiesel 2,2 MZR-CD.
Data: 14 Lut 2009 | 14:58
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 12
Wyświetleń 323

Zobacz cały wątek

Witajcie,

co prawda informacja o naszej współpracy widnieje już w dziale dla Klubowiczów od ponad tygodnia, jednak chciałem się podzielić nią również z Wami na forum ogólnym. Po niedawnym spotkaniu z szefostwem nowo tworzonej centrali Mazdy w Polsce uzyskaliśmy oficjalny patronat marki i uznanie dla naszej wieloletniej działalności.

Współpraca wiązać się będzie z organizowaniem eventów, zaowocuje przede wszystkim lepszym poziomem informacji o najnowszych wydarzeniach, a także profitami dla Klubowiczów w postaci uczestnictwa w prezentacjach i konkursach. Jednocześnie nasz Klub, forum oraz strona pozostaną miejscem rzetelnej dyskusji na temat zalet i wad naszych ukochanych samochodów

W tym miejscu pragnę raz jeszcze podziękować za uznanie obsłudze centrali Mazdy Poland, żywiąc nadzieję na owocną współpracę oraz Wam za aktywność, bowiem reprezentujemy najwyższy poziom dyskusji i jakości w polskim światku motoryzacji internetowej.

Z tej okazji Klub MazdaSpeed już niedługo wyda także jubileuszową serię 50 szklanych breloków pamiątkowych z logo i laserowo wyciętą Mazdą RX-7 FD, jednym z najbardziej legendarnych modeli marki:

Szczegóły już niebawem!
Data: 08 Kwi 2008 | 16:52
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 16
Wyświetleń 2517

Zobacz cały wątek

Niestety, w moim odczuciu duza role odgrywa kwestia jakosci - amerykanskie auta maja niekiedy swietne smaczki, ale precyzja wykonania w tamtejszych fabrykach od zawsze pozostawiala wiele do zyczenia. Poza tym po latach plawienia sie w komforcie i duzych silnikach przyszla pora oszczednosci, do czego dochodzi zapasc stylistyczna... Juz po modelach Forda z drugiej polowy lat 90. widac brak odpowiedniej nuty, auta te bladza wygladem miedzy Europa i Japonia, pozostajac jednak w tyle. O beznadziejnych deskach rozdzielczych nie wspominam - wydaje mi sie czasami, ze Amerykanie kupuja swoje auta z poczucia patriotyzmu.

Przykaldem niech beda chociaz Taurus i Thunderbird, pociagajacy z wygladu, a w srodku przypominajacy Matiza. Potrzeba bylo glebokiej przemiany, ktora teraz widac powoli w najnowszych Cadillacach (zupelnie odbiejacych od poprzednich modeli) oraz trzech legendach: Mustangu, Camaro i Challangerze.

Eksluzywne marki europejskie ugruntowaly tam przez lata swoja pozycje, a dla Japonczykow rynek USA stanowi ciekawy kasek. Niebywaly rozwoj Acury i Lexusa pokazuje, jak narod amerykanski zaczal cenic bezawaryjnosc, "dyskretna elegancje" oraz polaczenie nowosci technicznych z ich codziennym pragmatyzmem. Dla mnie od zawsze wersje amerykanskie Mazd byly po prostu lepiej przyprawione - detale swiadcza o ich odrebnosci stylistycznej, wyposazenie o komforcie. Oczywiscie trzeba wziac poprawke na skromniejsza oferte i inne postrzeganie rynku, gdy GE KL nazywa sie tam "mid-size sedan", a u nas zalicza do klasy sredniej wyzszej.

Sie rozpisalem
Data: 22 Lut 2006 | 2:05
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 9
Wyświetleń 729

Zobacz cały wątek

Wiedz więc, że przy projektowaniu modeli-matek do superprecyzyjnych zestawów żywicznych używa się sporej ilości specjalnie trawionych blaszek. Swiadczy to chyba o tym, że tamci pattern-masters którzy ułomkami nie są nie potrafiliby zaprojektowac takiego czegoś bez technologii fototrawienia.
Po drugie, są takie rzeczy, które fototrawione wyglądają kiepsko ale są i takie, których samemu raczej się nie wykona.
Wykonać samemu tablicę z kliszą? Powodzenia!
Koszt jednostkowy czegoś takiego będzie pewnie jeszcze wyższy od domowych odlewów zywicznych a jakośc zapewne podła.
Kolejny przykład - o jakich my blaszkach w ogóle rozmawiamy? O przedpotopowym potwornie "płaskim" verlindenie czy Edku czy może o najnowszych dziełach Parta, Abera?
A może pogadajmy o nowosci Eduarda - zestawie wzierników do samolotów? Pomijając ich kłopotliwy montaż, precyzja jaka sobą reprezentują jest wręcz powalająca.

Ja bym tak nie generalizował. Wiem, że wiele można zrobić samemu i frajda jest olbrzymia ale wiem, że sa rzeczy nie do przeskoczenia lub tak piękne w wydaniu fototrawionym, że wielu się na nie decyduje.
Data: Wt 03 maja, 2005 16:04
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 29
Wyświetleń 756

Zobacz cały wątek

Witam

[quote="and6412"]hehe a jak dla mnie to on jest najprostszy z mozliwych (wylaczajac najnowsze modele). Chyba tylko BMW ma prostsza strukture modeli. W wielkim skrucie:

My jako znawcy [zlosnik] poslugujemy sie nazwami W107, W123, W124. Sa to fabryczne oznaczenia modeli nadwozi (bez rozroznienia na Coupe, kombi itp...). Nie bylo ono nigdzie umieszczane na aucie. Do tego rownolegle jest inne nazwnictwo (lub dwa nazewnictwa jak kto woli) jak np. SL 450, S 280, E 200 lub 200CE, 220D, 220TE. Liczba zawsze oznacza pojemność. Natomiast w pierwszym z nich (S 280) litery przed liczba zawsze oznaczaja "klasę" czyli A,C,E,S,SL (nie odnosi sie do najnowszych modeli). Stad np. oznaczenie E200 oznacza ze jest to E klasa z silnikiem 2.0 i nie wiadomo w której budzie i z jakich roczników (to jest nam w stanie powiedziec tylko oznaczenie W...). W oznaczeniach 200 CE, 220 D nie ma wyszczegulnionej klasy tylko pojemnosc (liczba) i typ nadwozia (nie model tylko typ) oraz rodzaj silnika. Najpierw jest oznacxzenie rodzaju nadwozia, a potem typ silnika. Czyli 280 CE oznacza Silnik 2.8 w Coupe na wtrysku. Sa nastepujace osnaczenia typów nadwozi: C-Coupe, T-Kombi, brak odp. literki oznacza sedan. I nastepujace do rodzajow silnikow: D-Diesel, E-Wtrys, DT-Diesel turbo, brak literki oznacza gaźnik. np. 280 C to to samo auto co 280 CE tylko ze na gazniku a nie wtrysku. 200 TD to diesel kombi, ale 200 DT to sedan w turbo-dieslu.

Mam nadzieje ze rozjasnilem.

PS.
Nie czepiajcie sie ze nie bylo modeli ktore podalem, chodzilo o wyjasnienie zaleznosci. Acha i nie jestem do konca pewny tego co napisalem o dieslach bo mnie nigdy specialnie nie interesowaly. ;-)[/quote]

No i jeszcze TDT- turbo diesel kombi, chyba, że ja coś ominołem jak tak to przepraszam.

PS I jeszcze coś takiego znalazłem.
Data: Nie Gru 24, 2006 5:15 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 29
Wyświetleń 1829

Zobacz cały wątek

Cytat: Modele T55 nie powstana. Brian Marsch sprzedal formy firmie Athearn. Pozostanie tylko przy metalowych modelach spod znaku Overland Models.......A nie mowilem.... Dla mnie stalo sie to jasne od momentu kiedy Ajin zakonczyl dzialalnosc.
Wiedzialem, ze nowi wlasciciele nie beda chcieli robic modeli w plastiku.
Ale Overland Models tez dlugo nie pociagnie jak bedzie robil te najnowsze gowna. Brian z uporem maniaka robi w brasie modele nowych lokomotyw. Modele w brasie kupuja glownie kolekcjonerzy a oni nie kupia modeli najnowszych lokomotyw. To mozna kupic bardzo dobre w plastiku. W brasie kupuje sie parowozy i modele klasycznych diesli.
Doprawdy nie moge zrozumiec czemu ten facet nie wypusci po raz 5 czy 6 turbinowki Big Blow. Dzis jak to sie pojawi osiaga astronomiczna cene za model z ostatniej produkcji. Sam sie wacham bo dostalem oferte $4000.00 za moja 30-stke. Gdyby byl pewny ze Brian to zrobi nie wachalbym sie ani minuty i sprzedal to.
Data: Pon Wrz 22, 2008 5:01 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 203
Wyświetleń 8599

Zobacz cały wątek

Jeden najlepiej sprzedających się modeli koncernu Chrysler już wkrótce doczeka się nowego wcielenia.

W Internecie pojawiły się pierwsze szpiegowskie zdjęcia zamaskowanych prototypów nowej generacji modelu Voyager/Caravan. Duże samochody segmentu MPV cieszą się od paru lat niesłabnącą popularnością za oceanem, dlatego Voyager - pionier tego rodzaju aut musi być atrakcyjniejszy od coraz liczniejszej konkurencji z Japonii (Toyota Sienna, Honda Odyssey).
Dlatego Chrysler zamiast kolejnego restylingu, przygotował od podstaw zupełnie nowy model o świeżej linii zawierającej elementy stylistyczne najnowszych aut marki. Zaokrąglone kształty obecnej wersji zastąpią ostre kanty i przetłoczenia, nowy Voyager będzie sporo wyższy i szerszy, co bezpośrednio przełoży się na ilość miejsca w środku. Z przodu dominującym elementem będzie ogromny przedni grill, oraz reflektory projekcyjne skryte za dużymi obudowami z poliwęglanu. Po obu stronach nadwozia znjadą się odsuwane (także elektrycznie w opcji) tylne drzwi, w których okna będą również opuszczane, co jest nowością w tej klasie. Tylną szybę bardziej pochylono, w celu powiększenia przestrzeni użytkowej i uzyskania lepszego współczynnika oporów powietrza. Nowy Voyager otrzyma konstrukcję maski zapewniającą maksymalną ochronę pieszego podczas uderzenia. To ukłon w kierunku ostrych europejskich norm zderzeniowych.

Premiera nowej generacji bestsellera Chryslera przewidziana jest na styczniowy salon w Detroit. Jednakże w sprzedaży pojawi się pod koniec 2007 roku, jako model 2008.
Data: Czw 31 Sie 2006, 08:12
 
Wątek: Zobacz temat
Wyświetleń 3458

Zobacz cały wątek

F.H.U. Neonek
Sklep Zoologiczno - Wędkarski
Nasz sklep mieści się w Gdowie przy ul. Krakowskiej 911 na przeciw marketu Netto.

W naszej ofercie znajduje się szeroki asortyment z branży wędkarskiej i zoologicznej
dla każdego miłośnika przyrody i wędkarstwa
Dołożymy wszelkich starań by zapewnić obsługę na najwyższym poziomie, przy zachowaniu możliwie najniższych cen.

Wprowadzimy państwa w piękny świat ryb akwariowych, kolorowych „pawich oczek” czy majestatycznych skalarów, bądź groźnych i tajemniczych „sumów rekinich”.
Znajdą państwo u Nas wszelkie dodatki dla swoich pociech: psów, kotów, gryzoni czy ptaków.

Prowadzimy również pełną gamę produktów wędkarskich takich marek jak Jaxon, Dragon, Okuma, Shimano. Uzbroją się państwo w sprzęt najwyższej jakości, zakupią przynęty zarówno spinningowe, jak gruntowe, żywe i sztuczne. W sezonie dostaną również państwo karasie, białe i czerwone robaki, czy pinkę. Możliwość sprowadzenia sprzętu na zamówienie najwyższej jakości, najnowszych modeli.
Data: 2008-04-12 18:21:20
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 1
Wyświetleń 153

Zobacz cały wątek

hehe a jak dla mnie to on jest najprostszy z mozliwych (wylaczajac najnowsze modele). Chyba tylko BMW ma prostsza strukture modeli. W wielkim skrucie:

My jako znawcy [zlosnik] poslugujemy sie nazwami W107, W123, W124. Sa to fabryczne oznaczenia modeli nadwozi (bez rozroznienia na Coupe, kombi itp...). Nie bylo ono nigdzie umieszczane na aucie. Do tego rownolegle jest inne nazwnictwo (lub dwa nazewnictwa jak kto woli) jak np. SL 450, S 280, E 200 lub 200CE, 220D, 220TE. Liczba zawsze oznacza pojemność. Natomiast w pierwszym z nich (S 280) litery przed liczba zawsze oznaczaja "klasę" czyli A,C,E,S,SL (nie odnosi sie do najnowszych modeli). Stad np. oznaczenie E200 oznacza ze jest to E klasa z silnikiem 2.0 i nie wiadomo w której budzie i z jakich roczników (to jest nam w stanie powiedziec tylko oznaczenie W...). W oznaczeniach 200 CE, 220 D nie ma wyszczegulnionej klasy tylko pojemnosc (liczba) i typ nadwozia (nie model tylko typ) oraz rodzaj silnika. Najpierw jest oznacxzenie rodzaju nadwozia, a potem typ silnika. Czyli 280 CE oznacza Silnik 2.8 w Coupe na wtrysku. Sa nastepujace osnaczenia typów nadwozi: C-Coupe, T-Kombi, brak odp. literki oznacza sedan. I nastepujace do rodzajow silnikow: D-Diesel, E-Wtrys, DT-Diesel turbo, brak literki oznacza gaźnik. np. 280 C to to samo auto co 280 CE tylko ze na gazniku a nie wtrysku. 200 TD to diesel kombi, ale 200 DT to sedan w turbo-dieslu.

Mam nadzieje ze rozjasnilem.

PS.
Nie czepiajcie sie ze nie bylo modeli ktore podalem, chodzilo o wyjasnienie zaleznosci. Acha i nie jestem do konca pewny tego co napisalem o dieslach bo mnie nigdy specialnie nie interesowaly. ;-)
Data: Nie Gru 24, 2006 4:33 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 29
Wyświetleń 1829

Zobacz cały wątek

1. Jaki model wybrać dla początkującego?

a. Tanio. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Twój pierwszy model będzie poligonem doświadczalnym i nie będziesz z niego zbyt zadowolony. Zapewne zatem, nie masz ochoty wydać majątku na coś co potem będzie się kurzyło w kącie szafy. Jeżeli tak biegnie tok twojego rozumowanie to powinieneś kupić coś niedrogiego, na czym będziesz mógł poćwiczyć. Stosunkowo szeroki wybór dostępnych cenowo modeli w szerokim wyborze i przystępnych cenach mają Revell i Italeri. Szczególnie ten pierwszy znajduje się w dystrybucji sklepów z zabawkami i supermarketów i ceny są bardzo niskich poziomach. Poziom jakościowy modeli jest akceptowalny, czasami wręcz bardzo dobry, gdyż niektóre z modeli to tzw. "przepaki"; czyli modele produkowane przez mniej znanego producenta pakowane pod marką innego dystrybutora. Dobrym przykładem byłby np. Revell Hawker Hurricane 1:48 lub Revell Bf-109G10 w tej samej skali.

b. Wygodnie. Kapitalistyczna prawidłowość iż jakość jest wprost proporcjonalna do ceny jest w większości wypadków obecna też w modelarstwie. Jak się zatem możesz domyślać, model tani bywa nienajlepszej jakości. Trzeba włożyć w niego więcej wysiłku aby osiągnąć zadowalający efekt, budowa czasami może być frustrująca. Jeżeli nie chcesz się przedwcześnie zrazić a 30-40 zł 'w tą czy w tamtą' nie ma dla ciebie wielkiego znaczenia to polecamy któregoś z topowych japońskich producentów, Tamiya lub Hasegawa. Szczególnie modela firmy Tamiya, zwłaszcza te z najnowszych produkcji nie mają sobie równych. Dobrym startem byłby np. Bf-109 E 4/7 Tamiya 1:48. Model dość prosty a jednocześnie nie sprawiający najmniejszych problemów w montażu.

O samolotach więcej tu: http://www.modelarstwo.org.pl/forum/vie ... hp?t=14515
Data: czwartek, 8 listopada 2007, 12:09
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 21
Wyświetleń 13645

Zobacz cały wątek

Mi tam specjalnie nie przeszkadza wszystko o czym piszecie. Podwójny numer to pewnie bardziej z racji poślizgu czasowego niż chęci zrobienia w balona prenumeratorów. Ja już od dłuższego czasu jestem modelarzem i z podwójną numeracją różnych czasopism jeszcze w zamieszchłych czasach Skrzydlatej Polskim czy też nowszych Mini Repliki, lub też najnowszych magazynu Payo jestem w miarę obeznany i mi nie przeszkadzają. Nigdy nie spotkałem się z taką praktyką, żeby podwójny numer miał podwójną objętość. Tym bardziej że przecież cena też nie jest podwójna a zawiera jeszcze dodatkowo płytę. Zresztą nie jestem pewien czy da się zrobić czasopismo z jego sposobem zszywania o objetości 150 stron. Poza tym raczej podwójna numeracja bierze się z umów z dystrybutorami niż z innych zabiegów. Z tego co wiem to prenumeratorzy i tak płacą za 5 numerów, dostają bonusy i biorą udział w dodatkowych promocjach. Specjalnie zachwycony nie jestem że do czytania w roku dostanę tylko 5 numerów a nie 6, ale i tak uważam SM za najlepsze polskie (i nie tylko) pismo na rynku. Za Payo przy tej cenie dostaję tylko 64 strony i to ostatnio monotematyczne, o reszcie nie wspominając. Kupuję jeszcze SAMI i czasami Tamiya Model Magazine, ale to pierwsze też od dwóch lat wyraźnie spuściło z tonu i coraz mniej w nim modeli a coraz więcej reklam. Trochę odbiegliśmy od tematu SM 20 i zaczęliśmy o polityce wydawniczej a to raczej oddzielny wątek. Szczerze mówiąc nigdy nie miałem większych problemów z kontaktami z Kagero i dziwią mnie w tym temacie opinie niektórych Forumowiczów. Zarówno maile jak i telefony działają wydaje mi się bez zarzutu (wiem z autopsji, a głos pani Agnieszki przemiły)
Data: środa, 31 grudnia 2008, 07:23
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 33
Wyświetleń 2914

Zobacz cały wątek

Strona internetowa (http://www.autopiknik.pl/) niestety nie działa, a do zlotu zostało 7 dni!! Powęszyłem trochę w necie i wszystko do znalezienia

W dniu 28 września 2008r. na lotnisku w Muchowcu odbędzie się już druga edycja Auto Pikniku, nadal jej głównym założeniem będzie promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, na pewno nie zabraknie jak w poprzedniej edycji spektakularnych pokazów i konkursów z wieloma atrakcyjnymi nagrodami.

Z tego co się wywiedziałem koszt wstępu to 10 zł od samochodu, a w mieście wiszą już oficjalne plakaty Dokładnej godziny niestety nie udało mi się znaleźć :/

Imprezę otwiera przedstawienie gości i wszystkich atrakcji programu:

* Wyścig na 1/4mili
o samochody rajdowe kontra wyścigowe
o konkurs na najszybszy samochód o puchar ONETU
o kategoria "open" dla samochodów seryjnych
o specjalna kategoria, motocykl kontra samochód
o pojazdy najszybsze, modele spalinowe, prezentacja: poniżej 2s. do 100 km/godz
* Prezentacja najnowszych modeli samochodów osobowych i jazdy testowe dla gości
* Spotkanie z kierowcami rajdowymi i wyścigowymi
o licytacja jazd na krótkim oesie na lotnisku (Kuzaj, Czopik, Gabryś, Frycz, i inni)
* Próba alkoholowa, jak się jeździ po trzech piwach
* Mini konkurs z przepisów ruchu drogowego
* Konkurs samochodów tuningowanych
o najładniejsze auto
o najciekawszy dźwięk w samochodzie
* Konkursy jazdy zręcznościowej, próba Stewarda
* Szkoła jazdy PSO Tomasza Czopika
* Prezentacja nowych opon zimowych
* Pokaz pierwszej pomocy
* Prezentacja możliwości specjalnych ekip straży pożarnej i ratownictwa drogowego
* Prezentacja firm uczestniczących w pikniku, nawigacja, car -audio, systemy bezpieczeństwa, DVD
* Wybór auta imprezy

Wyścig na 1/4 mili odbędzie się na przygotowanym pasie lotniska Katowice-Muchowiec.

Zawodnicy wystartują w klasach:

* Klasa 1 (Mini) - napęd dowolny, pojemność silnika do 1550 cm, wolnossące
* Klasa 2 (Mini Plus) - napęd dowolny, pojemność silnika do 1550 cm z doładowaniem
* Klasa 3 (Diesel) - napęd dowolny, z doładowaniem lub wolnossące, zasilane olejem napędowym
* Klasa 4 (Profi) - FWD, wolnossące, pojemność silnika powyżej 1550 cm
* Klasa 5 (Profi Plus) - RWD lub AWD, wolnossące, pojemność silnika powyżej 1550 cm, rotary engine
* Klasa 6 (Turbo) - FWD powyżej 1550 cm z doładowaniem
* Klasa 7 (Turbo Plus) - RWD lub AWD, powyżej 1550 cm z doładowaniem, rotary engine z doładowaniem
Data: Niedziela 20:39, 21 Wrz 2008
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 9
Wyświetleń 1077

Zobacz cały wątek

Witam,

mam do sprzedania fabrycznie nowy (nieuzywany ani razu) telefon Philips DECT
525 (dokładnie DECT 5251s/53).
Telefon jest jednym z najnowszych modeli Philipsa. Posiada funkcję
automatycznej sekretarki, SMS, niuebiesko podsw. wyswietlacz i masę innych
bajerów.
Telefon jest wyprodukowany na rynek polski i ma stosowne homologacje
Cena - 270 zł
Warszawa

--
Wysłano z serwisu OnetNiusy:
Data: Nie Lut 19, 2006 2:44 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Wyświetleń 187

Zobacz cały wątek

Firma Sagem jak lew walczy o swoją pozycję na rynku telefonów komórkowych. Najnowsze produkty francuskiego producenta, to już nie proste modele spełniające podstawowe funkcje, ale również telefony, które swoimi możliwościami dorównują najlepszym w tej dziedzinie. Jednym z przykładów jest Sagem myX6-2, czyli jeden z najnowszych i bardzo zaawansowanych modeli, w bardzo przystępnej cenie.
Data: 2006-05-04, 00:09
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 1
Wyświetleń 1642

Zobacz cały wątek

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem autora ale jeśli chodzi o auto usportowione, mocne i wyróżniające się z tłumu to kupując Focusa i Audi (oprócz tych na prawdę najnowszych modeli z mega mocnymi motorami i kosztującymi fortunę) nie wyróżnisz się z tłumu. Tak niestety jest że większość ludzi nie widzi różnicy miedzy RS6 a A4. Jednak to Tobie ma się podobać i kupujesz co chcesz. Jeśli jednak chcesz żeby się oglądali na ulicy to Porshe czy Brera to na prawdę jest TO wyjście .
Data: Wtorek 18:53, 13 Sty 2009
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 95
Wyświetleń 1765